Par roku un kāju salaušanu zīdainim Lielbritānijā notiesā jauno māmiņu no Latvijas

3 komentāri
Par roku un kāju salaušanu zīdainim Lielbritānijā notiesā jauno māmiņu no Latvijas
FOTO: SCANPIX

Lielbritānijā tiesā 18 gadus vecu jauno māmiņu no Latvijas, kas nodarījusi miesas bojājumus savai meitiņai, salaužot zīdainim abas kājas un vienu roku, vēsta britu mediji. Nodarījuma brīdī 2013. gada nogalē jaunā māmiņa bija 17 gadus veca, bet mazulis – četrus mēnešus vecs, raksta Country Telegraph.

Jaunā sieviete Varvikas karaliskajā tiesā atzina savu vainu miesas bojājumu nodarīšanā zīdainim, taču apgalvoja, ka pieredzes un situācijas izpratnes trūkuma dēļ nav apzinājusies, cik trausls ir jaundzimušais.

Jaunā māmiņa ar tobrīd divus mēnešus veco mazuli uz Lielbritāniju pārcēlās 2013. gada septembrī kopā ar 21 gadu veco dzīvesbiedru, kurš tika uzskatīts par bērna tēvu, taču vēlāk izrādījās, ka viņš nav mazuļa bioloģiskais tēvs.

Kad mazā meitenīte četru mēnešu vecumā nogādāta uz apskati Bedvortas veselības centrā, medmāsa pamanīja aizdomīgas brūces. Pēc tam bērnu apskatījis ārsts, kuru nemierīgu darīja bērna raudāšana rokas apskates laikā, tāpēc meitene nogādāta slimnīcā, kur izmeklējumos viņai konstatēti vairāki kaulu lūzumi.

Meitenītei bija lauztas abas kājas, labā roka un viena riba. Pēc ekspertu slēdziena šādus lūzumus var iegūt, ja bērns tiek strauji celts vai pagriezts aiz vienas kājas, vai celts aiz vienas rokas.

Nepilngadīgā māmiņa tiesā sacīja, ka viņa pēc Latvijas ārsta ieteikuma mēģinājusi vingrināt bērna kājas, savukārt rokas lūzums varēja gadīties bērna ģērbšanas laikā.

Tiesnesis pārim norādīja, ka tā pienākums ir rūpēties par bērnu, vienlaikus secinot, ka notikumu pamatā ir jaunās māmiņas izpratnes trūkums par bērna audzināšanu.

Pārim katram piespriesti 150 stundu sabiedriskie darbi un 12 mēnešu uzraudzība.

3 komentāri