Par rekordaugstu summu pārdota īpaša vēstule, kas uzrakstīta uz “Titānika” klāja

Komentāri
Par rekordaugstu summu pārdota īpaša vēstule, kas uzrakstīta uz “Titānika” klāja
REUTERS/LETA

Lielbritānijā aizvadīta izsole, kurā par rekordaugstu cenu pārdota viena no pēdējām zināmajām vēstulēm, kas uzrakstīta uz bojāejai lemtā “Titānika” klāja.

Vēstule, kas tika atrasta okeāna dzelmē, pārdota par 141 000 eiro.

Zem izsoles āmura nonākušās vēstules autors ir “Titānika” katastrofā bojāgājušais pasažieris – amerikāņu biznesmenis Oskars Holversons. Tiek pieļauts, ka viņš vēstuli uzrakstījis 1912. gada 13. aprīlī, dienu pirms “Tināniks” uzskrēja virsū liktenīgajam aisbergam. Vēstule tika atrasta noslīkušā uzņēmēja kabatas portfelī.

Tā ir vienīgā zināmā uz “Titānika” piezīmju papīra rakstītā vēstule, kas nogrima Atlantijas okeāna dzelmē un neaizgāja postā.

Ar jūras ūdeni notraipītais vēstures dokuments izsolē pārdots kādam britu pircējam, kurš Viltšīrā notiekošajā izsolē piedalījās ar telefona starpniecību. Jaunā vēstules īpašnieka identitāte netiek atklāta, taču tas esot cilvēks, kurš kolekcionē unikālus vēstures priekšmetus.

Noslīkušā amerikāņu uzņēmēja Holversona vēstule bija adresēta mātei. Vēstulē Holversons apraksta pirmos iespaidus uz milzīgā kuģa, slavē “Titānika” virtuvi un mūziķus, kā arī piemin tikšanos ar vienu no tā laika bagātākajiem cilvēkiem Džonu Džeikobu Astoru. Arī Astors bija starp tiem vairāk nekā 1500 pasažieriem, kuri nogrima Atlantijas okeāna dzelmē. Holversons ceļoja kopā ar sievu, kurai izdevās izglābties. Vēlāk atrastā vēstule tika nodota uzņēmēja ģimenei, kas to pēc gadu desmitiem izlēma pārdot.

Lasi vēl