Par koronavīrusa jaunāko pacientu kļuvis vien 30 stundas vecs zīdainis

0 Komentāru
Par koronavīrusa jaunāko pacientu kļuvis vien 30 stundas vecs zīdainis
ZUMAPRESS / SCANPIX

Jaundzimušajam Ķīnā 30 stundas pēc piedzimšanas konstatēts koronavīruss, līdz ar to šis bērns kļuvis par jaunāko cilvēku, kas inficējies ar vīrusu, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Bērns piedzima 2. februārī koronavīrusa epidēmijas epicentrā – Ķīnas pilsētā Uhaņā.

Kā informē “BBC”, bērna mātei koronavīruss konstatēts pirms dzemdībām. Šobrīd nav zināms, kurā brīdī vīruss no mātes nodots bērnam – pirms vai pēc dzemdībām.

Līdz šim ar koronavīrusu inficējies vien neliels skaits bērnu.

Mazulis piedzimstot svēris 3,25 kilogramus un šobrīd atrodas ārstu uzraudzībā, viņa stāvoklis tiek vērtēts kā stabils.

Kā iepriekš ziņots, jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 563 cilvēkiem, no kuriem 73 miruši pēdējo 24 stundu laikā, ceturtdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Saskaņā ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas datiem pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 28 018. Pēdējās diennakts laikā apstiprināti 3694 jauni inficēšanās gadījumi.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

No jaunajiem nāves gadījumiem 70 reģistrēti vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, bet pārējie trīs – citur Ķīnā.

Jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) gadījumi ir apstiprināti vairāk nekā 20 valstīs. Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) 30.janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

Tikmēr Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā.

0 Komentāru