1 komentārs
Par karošanu Ukrainā vervētāji piedāvā 127 eiro dienā, stāsta Krievijas karavīri
FOTO: SCANPIX

Vairākiem desmitiem Krievijas karavīru draud tiesa par dezertēšanu, jo viņi aizbēguši no savas vienības, baidoties, ka tiks nosūtīti uz Ukrainu, sestdien paziņojis advokāts, kas pārstāv piecus no šiem karavīriem.

Arī tīmekļa ziņu vietne Gazeta.ru vēsta, ka vairākiem desmitiem karavīru draud tiesiskā vajāšana, jo viņi aizbēguši no poligona Krievijas dienvidos, baidoties, ka tiks piespiesti “brīvprātīgi” doties uz Ukrainu un pievienoties tur esošajām Maskavas apbruņotajām teroristu bandām.

Visi šie karavīri ir brīvprātīgie, kas dienējuši uz kontrakta pamata, nevis obligātajā karadienestā iesauktie.

Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka pret šiem karavīriem ierosināta izmeklēšana par “disciplināriem pārkāpumiem,” vēsta radiostacija Eho Moskvi.

Savukārt Gazeta.ru, atsaucoties uz divu šīs Maikopā dislocētās vienības karavīru mātēm, ziņo, ka karavīri aizbēguši no poligona Rostovas apgabalā, baidoties, ka tiks nosūtīti uz Ukrainu.

Šīs ziņas telefonsarunā ar aģentūru AFP apstiprināja advokāte Tatjana Čerņecka, piebilstot, ka kara tribunāls draud “desmitiem” karavīru.

“Viņiem visiem ir tas pats stāsts. Viņi visi dienēja kopā vienā vienībā,” pastāstīja Čerņecka. “Viņi netika tieši spiesti doties uz Ukrainu. Uz vienību nāca cilvēki, lai pārliecinātu viņus to darīt.”

Kā stāsta paši karavīri, par karošanu Ukrainā vervētāji viņiem piedāvājuši 8000 rubļu (aptuveni 127 eiro) dienā.

Karavīri aizbēguši, lai nenonāktu kaujaslaukā, jo, tā kā Krievija nav oficiālā karastāvoklī ar Ukrainu, došanās karot uz Ukrainu var tikt atzīta par piedalīšanos kriminālnoziegumā, norādīja Čerņecka.

“Viņi atgriezās Maikopā un sāka rakstīt atlūgumus, taču tie netika pieņemti, un tas viss noveda pie krimināllietu ierosināšanas,” pastāstīja advokāte.

Viņa piebilda, ka prāvas sākušās jau martā un ka daži karavīri jau ir notiesāti.

“Gazeta.ru”, atsaucoties uz 21 gadu vecā Ivana Ševkunova māti, vēsta, ka viņam piespriests desmit gadu ilgs cietumsods par dezertēšanu.

“Viņš stāstīja, ka karavīri tikuši spiesti pieteikties kā brīvprātīgie,” izdevumam stāstījusi notiesātā karavīra māte Svetlana.

“Gazeta.ru” publicējusi vēl viena karavīra – Pāvela Tinčenko – ar roku rakstītu paziņojumu, kurā teikts, ka viņam izvirzīta apsūdzība par prombūtni bez atļaujas.

Savā paziņojumā tiesai Tinčenko raksta: “Es nevēlējos pārkāpt paša doto zvērestu un piedalīties karadarbībā Ukrainā.”

TOP komentāri

  • Nu re
    0 0 0

    Nu re

    Krieva karīvam no muguras nāk soda bataljons, tiek nošauts katrs, kas atkāpjas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl