Par izraisītu meža ugunsgrēku Itālijā diviem studentiem piespriež miljoniem eiro lielu naudas sodu

10 komentāri
Par izraisītu meža ugunsgrēku Itālijā diviem studentiem piespriež miljoniem eiro lielu naudas sodu
Ilustratīvs foto. (AFP/SCANPIX)

Diviem universitātes studentiem tiesa piespriedusi 13 miljonus eiro lielu naudas sodu par Itālijas pilsētā Komo izraisītu meža ugunsgrēku, ziņo raidsabiedrība BBC.

22 gadus vecie vīrieši pērnā gada 30. decembrī atpūtās viena no puiša vectēvam piederošā meža namiņā. Pēc gaļas cepšanas uz ugunskura no kvēlojošām oglēm un dzirkstelēm izcēlās ugunsgrēks, kas strauji izplatījās un apņēma lielu daļu meža.

Ugunsgrēks ilga vairākas dienas, iznīcinot aptuveni 1000 ha meža.

Iespaidīgo sodu aprēķinājuši vietējās pilsētas pārstāvji un atbildīgie dienesti, izmantojot īpašu aprēķinu formulu.

Viens no studentiem vietējiem medijiem atzinis, ka viņi pataisīti par grēkāžiem. Neraugoties uz to, viens no studentiem pauda nožēlu par notikušo, piebilstot, ka ugunsgrēku varēja izraisīt arī kāds cits. “Mēs nekavējoties ziņojām glābšanas dienestam un paši uzsākām liesmu dzēšanu,” sacīja viens no puišiem.

Prokurori izmeklēšanas laikā gan konstatējuši ugunsgrēka izcelšanās vietu, proti, minēto ugunskuru pie atpūtas namiņa. Mežā tobrīd valdīja visai liels sausuma periods.

Saskaņā ar aprēķinu formulu sods par vienu iznīcinātu kvadrātmetru ir no 188 līdz 593 eiro. Studentiem piemērots sods par nopostītiem 6840 kvadrātmetriem, par ko varēja piemērot no 8 līdz pat 40 miljoniem eiro lielu soda naudu.

Pērn viens no postošākajiem un traģiskākajiem savvaļas ugunsgrēkiem, kas, iespējams, izraisīts tīši, piedzīvots Grieķijā. Vairāk par šo ugunsnelaimi skaties ŠEIT!

10 komentāri