Par hakeru testēšanas pakalpojumu sniegšanu Latvijas izdotam Krievijas pilsonim ASV piespriests sešarpus gadu cietumsods

1 komentārs
Par hakeru testēšanas pakalpojumu sniegšanu Latvijas izdotam Krievijas pilsonim ASV piespriests sešarpus gadu cietumsods
PIXABAY

Par hakeru testēšanas pakalpojumu sniegšanu Krievijas pilsonim Jurijam Martiševam, kas tika aizturēts Latvijā un izdots ASV, Savienoto Valstu tiesa piektdien piespriedusi sešarpus gadu cietumsodu, vēsta Krievijas ziņu aģentūra TASS, atsaucoties uz Martiševa advokāta teikto.

Federālā apgabaltiesa Virdžinijas štatā arī nolēmusi, ka Martiševam jāsedz viņa darbības nodarītie zaudējumi – 8,1 miljons ASV dolāru, kā arī jāsamaksā 200 dolāru naudassods.

Martiševs, kurš tiesā savu vainu atzina, spriedumu pārsūdzēt neplāno, sacījis advokāts Jurijs Tarasovs.

Cietumsoda termiņā tiks ieskaitīts pirmstiesas apcietinājumā pavadītais laiks.

Jau ziņots, ka 2018.gada septembrī šajā lietā ASV tiesa piesprieda 14 gadu cietumsodu Latvijas valstspiederīgajam Ruslanam Bondaram.

Abi notiesāti par testēšanas pakalpojuma “Scan for You” sniegšanu, par samaksu piedāvājot veikt testus, lai noskaidrotu, vai citu hakeru izstrādātos digitālos rīkus pamanīs tās antivīrusu programmas, kuras izmanto ASV tirgotāji, finanšu iestādes un valdība.

LETA jau iepriekš rakstīja, ka Rīgas iedzīvotājs Bondars un Martiševs tika aizturēti 2017.gada maijā. Martiševs ir Krievijas pilsonis un dzīvoja Maskavā, un tika aizturēts brauciena laikā uz Latviju, un, neskatoties uz Krievijas iebildumiem, izdots ASV.