Par godu Latvijas simtgadei Niagāras ūdenskritums tiks izgaismots mūsu karoga krāsās

Pievienot komentāru

Visā pasaulē populāro Niagāras ūdenskritumu Latvijas dzimšanas dienā izgaismos mūsu valsts karoga krāsās. Ūdenskrituma izgaismošana turpināsies 15 minūtes un ar nelieliem pārtraukumiem atkārtosies vairākas reizes.

Gaismu šovs Niagāras ūdenskritumos katru gadu piesaista aptuveni vienu miljonu apmeklētāju. Novembra vidus ir laiks, kad sākas ziemas gaismu festivāls, var teikt, ka šogad gaismu festivālu Niagāras ūdenskritumos apmeklētāji sagaidīs Latvijas karoga krāsās.

Izgaismot pusotru kilometru plato ūdenskritumu Latvijas Republikas karoga krāsās idejas autore ir Sandija Bajote, Ņujorkas štata Latvijas goda konsula palīdze. “Tā kā es strādāju ar Ahmetu Orenu Ņujorkas štatā, es sāku domāt, ko mēs varētu svinīgi izgaismot vai atzīmēt simtgadē, tieši Ņujorkas štatā? Iešāvās doma par Niagāras ūdenskritumu,” viņa stāsta.

Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un arī citi Amerikā esošie latvieši labprāt atbalstīja Sandijas ideju, tāpēc viņa ķērās klāt izgaismošanas organizēšanai. Ņemot vērā Latvijas apaļo jubileju, sarunāt milzīgo ūdenskritumu izgaismošanu Latvijas karoga krāsās neesot bijis sarežģīti.

Taču Sandija vēlas, lai ASV un Kanādā esošie cilvēki, kuriem rūp Latvijas simtgade, 18. novembri pie Niagāras pavada iespējami aizraujošāk: “Es gribu to izvērst par lielāku pasākumu, nekā tikai izgaismošana. Tās varētu būt kādas filmas, tas varētu būt kāds koncerts – lai ir pasākumi dienas laikā un tā kulminācija būs izgaismošana.”

Simtgades biroja starptautiskās programmas vadītāja Leonarda Ķestere ir gandarīta par aktīvajiem Latvijas līdzjutējiem ārvalstīs, kuri organizē daudzus pārsteigumus atzīmējot Latvijas simtgadi.

Vienu no neparastākajiem atgādinājumiem par simtgades svinībām varēja redzēt Filadelfijas iedzīvotāji. “Filadelfijā Džons Medveckis ņēma un nopirka lielus reklāmas laukumus, kuros viņš sveica Latviju simtgadē,” stāsta Valsts simtgades biroja starptautisko projektu vadītāja Leonarda Ķestere.

Francijā Orsē muzejā notiks Jāņu svinības, Brazīlijā savukārt jau izdota Latvijas simtgades marka, ceļojošais Latvijas karogs bijis jau 18 valstīs, trīs kontinentos. Ņujorkā gada sākumā tika izgaismota “Empire state building” un tiek plānots, ka astoņpadsmitajā novembrī tas notiks atkal, to varēs vērot tie, kuriem nesanāks būt pie Niagāras ūdenskritumiem.