Par galveno Barselonas teroraktā aizdomās turēto atzīts tikai 18 gadus vecs jaunietis

Pievienot komentāru

Eiropai atkal nākas tikt galā ar terorisma sekām. Spānijā plašumā vēršas pakaļdzīšanās 18 gadus vecam jaunietim, kurš, visticamāk, bija pie stūres mikroautobusam, kas vakar ietriecās pārpildītā ielā Barselonas centrā un nogalināja 13 cilvēkus. Pēc dažām stundām sekoja vēl viens teroristu uzbrukums citā pilsētā. Kopumā uzbrukumos cietuši cilvēki no vairāk nekā 30 valstīm.

Pirmais no trim nāvējošajiem ar terorismu saistītajiem notikumiem sākās ap pieciem vakarā tūristu pārpildītajā Ramblas ielā Barselonā. Balts “Fiat” furgons, nemitīgi līkumodams, lai notriektu pēc iespējas vairāk gājēju, pa to nobraucis aptuveni 1,2 kilometrus.

Pēc tam vadītājs no busiņa izlēcis, aizbēdzis, un joprojām nav notverts. Šobrīd viss liecina, ka pie stūres bijis 18 gadus vecs marokāņu izcelsmes jaunietis Musa Ubakirs. Viņš mikroautobusu un vēl vienu auto, ko vēlāk, visticamāk, izmantojis bēgšanai, noīrējis ar vecāka brāļa dokumentiem.

Otrs auto atrasts citā pilsētā 80 kilometru uz ziemeļiem no Barselonas. Brālis Driss Ubakirs jau arestēts līdz ar vēl trim aizdomās turētajiem. Viņš gan apgalvo, ka par terorakta plāniem neko nav zinājis un dokumenti viņam nozagti. Musu Ubakiru policija turpina meklēt.

Tomēr traģisko notikumu virkne ar to neaprāvās. Tikai dažas stundas vēlāk cita automašīna ar pieciem teroristiem ietriecās cilvēku pūlī piekrastes promenādē Kambrilsas pilsētiņā aptuveni 100 kilometru attālumā no Barselonas, nogalinot vienu un ievainojot vismaz sešus cilvēkus. Kad auto bija apstājies, no tā izkāpušie teroristi metušies cilvēkiem virsū ar nažiem, bet policisti viņus visus nošāvuši. Teroristi bija apkārušies ar spridzekļu jostām, tomēr tās izrādījušās butaforija.

Spānijā izsludinātas trīs dienas sēras. Šodien karaļa Felipes VI vadībā visa valsts ieturēja klusuma brīdi. Tajā piedalījās arī latviešu programmētājs Ivars Āriņš, kurš dzīvo un strādā Barselonā tikai dažu kilometru attālumā no uzbrukuma vietas.

Ivars Āriņš
programmētājs

Cilvēki mūsu ofisa ēkā izgāja pagalmā visi uz to klusuma brīdi, ievēroja sākuma beigu pauzītes. Visi ir šokēti par to, kas un kā ir noticis, bet dzīve turpinās. Nav tā, ka cilvēki neiet no mājām ārā vai kā. Tā mēs arī turpinām dzīvot un strādāt.

Atbildību par notikušo uzņēmies teroristu grupējums “Islāma valsts”.

Kopumā uzbrukumos bojā gājuši 14 cilvēki, bet ievainoti vismaz 130. Spānija ir populārs tūristu ceļamērķis, tādēļ uzbrukumos cietuši cilvēki no vismaz 34 pasaules valstīm. Ziņu par cietušiem Latvijas pilsoņiem nav.

Foto: cilvēki piemin Barselona bojāgājušos

Lasi vēl