Par ceļu uz Lielbritāniju samaksāja 30 000 mārciņu – jauni fakti par 39 migrantu nāvi kravas konteinerā

1 komentārs
Par ceļu uz Lielbritāniju samaksāja 30 000 mārciņu – jauni fakti par 39 migrantu nāvi kravas konteinerā
EPA / SCANPIX

Lielbritānijas policija aizturējusi vēl divus cilvēkus saistībā ar 39 cilvēku līķiem, kas trešdien tika atrasti kravas mašīnas piekabē netālu no Londonas.

Atklājušies arī citi fakti par traģisko incidentu, kas atkal aktualizējis cilvēku kontrabandas problēmu Eiropā.

Pēc traģēdijas, kas pāršalkusi visu pasauli, britu likumsargi veikuši reidus vismaz divos objektos un veikuši jaunus arestus. Piektdien aizturēts kāds 38 gadus vecs vīrietis un 38 gadus veca sieviete, kas tiek turēti aizdomās par cilvēku kontrabandu un 39 cilvēku slepkavību. Plašāka informācija par aizturētajiem pagaidām nav pieejama, zināms vien, ka viņi reģistrējuši traģēdijā iesaistīto kravas automašīnu.

Pirms tam tika aizturēts 25 gadus vecs Ziemeļīrijas iedzīvotājs, kuru nolemts paturēt pirmstiesas apcietinājumā aizdomās par slepkavību. Policija noskaidroja, ka tieši viņš vadījis Bulgārijā reģistrēto kravas auto, ar kuru devies pakaļ piekabei ar konteineru, kas Lielbritānijā ieradās ar prāmi no Beļģijas ostas Zēbriges.

ANO pārstāvis migrācijas jautājumos Džoels Milmans piektdien atzina, ka satraukumam par jauniem migrācijas kanāliem vai cilvēku kontrabandas palielināšanos nav pamata.

“Mēs saņēmām daudz jautājumu par to, vai tā ir zīme par jauniem migrācijas kanāliem un to vai mēs jau pie tā strādājam. Atbilde ir – nē. Šādi noziegumi kaut kur pasaulē notiek katru dienu. Tiem pievērsta milzu uzmanība, bet tie ne vienmēr liecina par nelegālās migrācijas apjomu palielināšanos,” norādīja Milmans.

Sākotnēji policija ziņoja, ka konteinerā atrastie bojāgājušie ir Ķīnas pilsoņi, taču piektdien kļuvis zināms, ka viņu vidū atradušies vairāki vjetnamieši. To vidū – kāda sieviete, kuras tuvinieki atklāja, ka par ceļu uz Lielbritāniju viņa samaksājusi 30 000 mārciņu. Savā pēdējā telefonsarunā viņa atklājusi, ka konteinerā nav gaisa. Tas liek secināt, ka migranti, iespējams, nosmakuši, nevis nosaluši, kā iepriekš ziņoja atsevišķi mediji. Visu upuru identificēšana vēl turpinās un var aizņemt ilgāku laiku. Kādas citas konteinerā atrastas jaunietes brālis atzinies, ka cilvēku kontrabandisti jau esot atdevuši samaksāto naudu par viņas nogādāšanu Lielbritānijā.

Zēbriges ostas pārstāvis uzskata, ka migranti piekabē, visticamāk, iekāpuši vēl pirms ierašanās ostā, jo šādas piekabes ostā ierodas noslēgtas un aizzīmogotas. Parasti ostā veiktā robežkontrole ietver tikai vadītāja un kravas dokumentu pārbaudi, kā arī vizuālu apskati.

Piektdien arī Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāve apstiprinājusi, ka Ķīnas varasiestādes sadarbojas ar Lielbritānijas policiju šīs lietas izmeklēšanā, paužot cerību, ka visus vainīgos izdosies atrast un saukt pie atbildības.
1 komentārs