Komentāri
Par Bulgārijas prezidentu ievēlēts prokrieviskais Rumens Radens; premjers paziņo par atkāpšanos

Pamatīgu politisko vētru piedzīvo Bulgārija. Par tās jauno prezidentu ievēlēts parlamenta opozīcijā esošo sociālistu atbalstītais prokrieviskais armijas ģenerālis Rumens Radevs, kas ieguvis teju 60% vēlētāju balsu. Reaģējot uz šādu iznākumu, par demisiju paziņojis Bulgārijas premjerministrs Boiko Borisovs, kura valdība līdz šim centusies ieturēt rietumniecisku kursu. Tas viss draud ar politisko krīzi ārkārtas parlamenta vēlēšanu rīkošanu.

Bulgārijas prezidenta vēlēšanas šoreiz izvērtās par izvēli, kādu kursu valstij turpmāk iet – vai turpināt iesākto rietumniecisko kursu, vai atkal tuvināties Krievijai. Fakts, ka ar pārliecinošu teju 60% atbalstu tautas vidū populārāks izrādījies prokrieviskais kandidāts Rumens Radevs, ir apliecinājums, ka arī Bulgārijā aizvien pieaug eiroskeptiķu skaits.

Tikmēr pie varas esošo politiķu atbalstītā prorietumnieciskā kandidāte Cecka Cačeva balsojumā ieguvusi vien 36% balsu, kas ir smags trieciens Bulgārijas premjerministram Boiko Borisovam. Viņš nolēmis no amata atkāpties, kas var izraisīt ārkārtas parlamenta vēlēšanas.

Rumens Radevs priekšvēlēšanu laikā neslēpa savus iebildumus ES sankcijām pret Krieviju, kā arī slavināja jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu par viņa centieniem rast dialogu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Radevs ir atkārtoti uzsvēris, ka dalība NATO un Eiropas Savienībā neliek Bulgārijai kļūt par Krievijas ienaidnieku.

Lasi vēl