Par briesmoni dēvētā vētra “Florence” jau nodarījusi pirmos postījumus ASV

1 komentārs
Par briesmoni dēvētā vētra “Florence” jau nodarījusi pirmos postījumus ASV
Foto: Reuters/Scanpix

ASV dienvidaustrumu štatus sasniegusi par briesmoni nodēvētā viesuļvētra ”Florence”. Šobrīd viesulis plosās ar vēja ātrumu 34 metri sekundē.

Stundas laikā bez elektroapgādes atstātas jau vairāk nekā 300 000 mājsaimniecību. Jau iepriekš vēstīts, ka dienvidaustrumu štatos izsludināts ārkārtas stāvoklis. Vējš ar katru minūti turpina pieņemties spēkā.

Sinoptiķi prognozē, ka viesuļvētra tikai pieņemsies spēkā un maksimālais vēja ātrums sasniegs pat 90 metrus sekundē. Tāpat amatpersonas brīdina par spēcīgiem plūdiem un zemes nogruvumiem. Vienlaikus tiek brīdināts, ka viesuļvētra ASV dienvidaustrumos uzkavēsies divas dienas un būs tik spēcīga, ka postījumi var skart ne tikai piekrastes rajonus, bet arī iekšzemi.

Sniegt palīdzību un nekavējoties reaģēt uz tuvojošās katastrofas postījumiem norīkoti arī Floridas štata glābēji, kas pērn bija spiesti cīnīties ar postošo viesuļvētru ”Irma”. Štatos, kur pastāv vislielākie draudi, kopumā dzīvo aptuveni 10 miljoni cilvēku. Līdz šim varasiestādes evakuējušas nepilnus divus miljonus iedzīvotāju, vēl aptuveni tik pat devušies prom paši, bet tomēr lielākais vairums spītīgi atsakās pamest savas mājas un viesuli plāno pārlaist turpat.