Par Berlīnes slaktiņa rīkotāja notveršanu piesolīti 100 tūkstoši eiro

Komentāri
Par Berlīnes slaktiņa rīkotāja notveršanu piesolīti 100 tūkstoši eiro

Berlīnes slaktiņa sarīkotājs joprojām ir uz brīvām kājām. Viņa meklēšanā iesaistīti vērienīgi drošības dienestu spēki, un Vācijas prokuratūra par 24 gadus vecā Tunisijas pilsoņa Anisa Amri notveršanu piesolījusi simt tūkstošu eiro atlīdzību.

Vācijas varasiestādes publiskojušas Amri fotogrāfiju un vizuālo aprakstu. Izrādās, 24 gadus vecais tunisietis jau iepriekš bijis Vācijas drošības dienestu redzeslokā, tostarp aizdomās par sadarbību ar teroristu grupējumiem. Tāpat atklājies, ka viņš četrus gadus bijis ieslodzīts Itālijas cietumā.

Tunisietis bijis notiesāts par vairākiem noziegumiem, tostarp migrantu uzņemšanas centra aizdedzināšanu. Pēc cietumsoda izciešanas Itālijas varas iestādes konstatēja, ka nav iespējams Amri izraidīt, jo Tunisija nepiegādāja nepieciešamo dokumentāciju.

Viņš tika atbrīvots un netraucēti pārcēlās uz Vāciju, kur pieprasīja patvērumu.

Pieprasījums tika noraidīts, tomēr arī Vācijas varas iestādēm trūka nepieciešamo dokumentu no Tunisijas, lai viņu izraidītu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl