Par bēgļiem rūpējas: Horvātijā izveidoti īpaši ziemas centri, kur migranti var dzīvot siltumā un komfortā

0 Komentāru
Par bēgļiem rūpējas: Horvātijā izveidoti īpaši ziemas centri, kur migranti var dzīvot siltumā un komfortā
Foto: AFP / LETA

Horvātijā, kas tagad spiesta uzņemt tūkstošiem bēgļu, atklāta jauna īpaši ziemas apstākļiem izveidota bēgļu mītne. Strauji tuvojoties aukstajam laikam, izrādījies, ka līdz šim izmantotās bēgļu patvēruma mītnes ziemas apstākļiem nav piemērotas.

Pirmā migrantu grupa – aptuveni tūkstoš cilvēku – otrdien ieradās jaunajā tranzīta centrā, kas ir īpaši renovēts ziemas apstākļiem. Tas atrodas netālu no Slavonski Brodas pilsētas un ir pirmais šāds centrs Horvātijā. Pēdējo nedēļu laikā caur šo pilsētu gājuši tūkstošiem cilvēku, taču līdz šim viņiem bija jānīkst aukstumā un lietū, jo iepriekšējais pilsētas bēgļu centrs kļuva ziemas apstākļiem nepiemērots.

“Ēka ir pilnībā gatava uzņemt bēgļus – tajā ir apsildāmās teltis ar visu, kas nepieciešams dzīvošanai. Blakus ir arī slimnīca. Šobrīd šajā vietā strādā 400 cilvēku liela komanda – brīvprātīgie, policisti, mediķi un cilvēki ārkārtas gadījumiem. Es domāju, ka tas nodrošinās labu organizāciju un ātru reģistrāciju,” teic Horvātijas iekšlietu ministrs Ranko Ostojičs.

Skaties foto:

Lai aiztaupītu bēgļiem arī ilgo gaidīšanu laukā – no šodienas Serbija sākusi transportēt nelegālos imigrantus un bēgļus ar vilcienu pāri Horvātijas robežai. Iepriekš viņi uz Horvātiju devās kājām, radot sastrēgumus robežšķērsošanas punktos.

“Kārtība ir tāda, ka vispirms viņus uz vilciena staciju aizved ar autobusiem. Horvātijas vilciens viņus jau tur gaida, tad viņu uzņem vilcienā un aizved uz Slavonski Brodas tranzīta centru Horvātijā,” norāda ANO bēgļu aģentūras pārstāve Melita Sundžika.

Sākotnēji tā dēvētais Balkānu maršruts virzījās uz Ungāriju, bet tā slēdza savas robežas, spiežot bēgļus kopš septembra vidus doties uz Horvātiju un pēcāk uz Slovēniju.

0 Komentāru