Par Babčenko slepkavību pasūtītāji bija gatavi maksāt 35 000 eiro

Pievienot komentāru
Par Babčenko slepkavību pasūtītāji bija gatavi maksāt 35 000 eiro
Foto: AP / LETA

Krievijas žurnālista Arkādija Babčenko slepkavības imitācija esot veikta, lai notvertu īstos slepkavības pasūtītājus, kas par Babčenko nošaušanu bija gatavi maksāt 40 000 dolārus jeb aptuveni 35 000 eiro.

41 gadu vecais žurnālists Arkādijs Babčenko Krieviju pameta pirms gada, baidoties par savu drošību. Kijevā viņš turpināja rakstīt blogu un iekārtojās darbā Televīzijas kanālā ATR, kura skatītāji lielākoties ir Krimas tatāri.

Tāpēc otrdienas, 29. maija, vakarā pienākušās ziņas par Babčenko slepkavību viņa mājas kāpņutelpā šķita pilnīgi ticamas. Gan viņa kolēģi, gan Ukrainas varas iestādes pauda pārliecību, ka vīrieša slepkavību organizējis Kremlis. To savā “Facebook” profilā paziņoja Ukrainas premjers Volodimirs Groismans. Ziņām uzķērās arī rietumvalstu valdības, kas uzbrukumu nosodīja.

“Tā ir politiska pasūtījuma slepkavība. Babčenko rakstīja kritiskus rakstus par Krieviju. Neredzu nevienu citu iemeslu viņa nošaušanai. Slepkavībā vainīgas ir Krievijas varasiestādes,” tobrīd sacīja Krimas tatāru televīzijas “ATR” redaktors Aidars Mudžhabejevs.

Maskava par šiem apgalvojumiem gan pauda sašutumu, uzsverot, ka Kijevai pret Kremli nav nekādu pierādījumu.

“Ukrainas pieņēmumi ir pilnīgi nepieņemami. Tā nav pirmā reize, kad žurnālists zaudē dzīvību Ukrainā. Neviena no šīm lietām nav pienācīgi izmeklēta, par šo noziegumu pastrādāšanu neviens nav apsūdzēts,” pauda Krievijas Valsts domes priekšsēdētājs Vjačeslavs Volodins.

Savukārt trešdienas pēcpusdienā izrādījās, ka Arkādijs Babčenko ir dzīvs. Viņš iznāca žurnālistu priekšā Ukrainas drošības dienesta preses konferencē. Izrādās, viņa nogalināšana bijusi specdienesta inscinēta, lai notvertu īsto slepkavības organizatoru, kas arī izdevies.

Ukrainas specdienestiem izdevies noskaidrot, ka Krievijas drošības dienesti savervējuši kādu Ukrainas pilsoni, kuram bijis uzticēts atrast slepkavības izpildītāju. Par šāvēju pieteicies Ukrainas Drošības dienesta darbinieks, kam par slepkavību piesolīti 40 000 dolāru jeb aptuveni 35 000 eiro.

Preses konferencē Babčenko atvainojās sievai un līdzcilvēkiem par sagādāto pārdzīvojumu.