Komentāri

Šanhajas dabas parkā veiksmīgi izdevies mēģinājums iemācīt pandu mātei aprūpēt savus dvīņu mazuļus. Tiesa gan, parka darbiniekiem nācās likt lietā viltību, kā rezultātā jaundzimušie pandu dvīņi atkal viens otru ieraudzīja tikai mēnesi pēc dzimšanas.

Piedzimstot šie pandu dvīnīši svara ziņā līdzinājās sestajam iPhone. Pandu puika svēra 131 gramu, bet meitenīte tikai 113. Abi lācēni nāca pasaulē ar 16 minūšu starpību.

Dabisku instinktu vadīta dvīņu mamma Jūjū izvēlējās stiprāko no lācēniem un tūlīt sāka to zīdīt, otru pametot pilnīgā novārtā. Pandu meitenīti, kas, nākot pasaulē, bija ļoti vārga, 24 stundas diennaktī sāka aprūpēt kopēji, un mazais dzīvnieciņš tika barots mākslīgi. Tad lācēnu dzīves piektajā dienā tika pieņemts lēmums dvīņus apmainīt. Lāču mamma neatgrūda savu jau krietni vien spēcīgāko meitu, kamēr par dvīņubrāli sāka rūpēties kopēji. Pēc piecām dienām dvīņi atkal tika samainīti.

Foto

Tāda veida eksperimentu Šanhajas dabas parks veica pirmo reizi, un tas izrādījies veiksmīgs. Māte atzīst, ka baro un aprūpē abus bērnus. Abiem mazuļiem tiek vērtīgais mātes piens, kas būtiski palielina viņu izdzīvošanas izredzes. Pirmā mēneša rezultāti ir satriecoši. Abi mazuļi pieņēmušies svarā par kilogramu. Lācēni ir aktīvi un jautri un dabas kopēji ir pārliecināti, ka pavisam drīz dvīņi ar savām rotaļām spēs ielīksmot visu dabas parka apmeklētāju sirdis.

Lasi vēl