Pandēmijas laikā bērnu pašnāvību skaits Japānā sasniedzis jaunu rekordu

0 Komentāru
Pandēmijas laikā bērnu pašnāvību skaits Japānā sasniedzis jaunu rekordu
ZUMAPRESS/SCANPIX

Bērnu pašnāvību skaits Japānā sasniedzis augstāko līmeni pēdējos 40 gados, atsaucoties uz Veselības ministriju, ziņo vietējie mediji.

Pagājušajā gadā, kad pandēmijas dēļ nācās slēgt skolas, pašnāvību izdarīja 415 pamatskolas un vidusskolas vecuma bērni, liecina Izglītības ministrijas pētījums.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bērnu pašnāvību skaits pieaudzis par 100 un ir augstākais kopš 1974.gada, kad tika sākta šādu datu reģistrācija, ceturtdien vēsta laikraksts “Asahi”.

Japānā pašnāvība vēsturiski bijis izplatīts veids, kā izvairīties no negoda vai kauna, un tai sen bijis augstākais pašnāvību rādītājs septiņu attīstītāko valstu vidū, taču pēdējo 15 gadu laikā Japānai izdevies samazināt pašnāvību skaitu par aptuveni 40%.

No 2009.gada pašnāvību skaits saruka desmit gadus pēc kārtas, bet pandēmijas laikā pērn pašnāvību skaits atkal pieauga, sevišķi sieviešu vidū.

Izglītības ministrijas publiskotie dati liecina, ka 196 127 bērni neapmeklēja skolu 30 dienas vai ilgāk, kas ir rekordliels skaits.

Rezultāti parādīja, ka pandēmijas izraisītajām izmaiņām skolā un mājās ir bijusi milzīga ietekme uz bērnu uzvedību, runājot par pētījuma rezultātiem, norādīja kāda Izglītības ministrijas amatpersona.

0 Komentāru