Komentāri

“Panamas dokumentu” skandālam nerimstot, šīs Latīņamerikas valsts valdībai nekas cits nav atlicis, kā ķerties pie nodokļu nemaksātāju apkarošanas. Pagājušajā naktī vietējie likumsargi aplenkuši un pārmeklējuši skandāla centrā esošās juridiskās firmas Mossack Fonseca biroju.

Tieši no šā uzņēmuma noplūda dokumentu miljoni, kuri parāda, kā daudzu gadu garumā bagāti un ietekmīgi ļaudis no visas pasaules slēpuši savus darījumus.

“Panamas dokumentu” skandāls, kas visai pasaulei uzskatāmi atklāja, kā bagāti un ietekmīgi cilvēki savu naudu slēpj ārzonās, izraisīja viļņošanos arī politikā.

Piemēram, Islandes premjerministrs atkāpās no amata, bet Francija Panamu iekļāva īpaši uzraugāmo nodokļu paradīžu sarakstā. Tāpēc vietējai valdībai nekas cits neatlika, kā vismaz izlikties, ka arī tai ofšoru uzņēmuma Mossack Fonseca darbība ir pārsteigums.

Ar šo paziņojumu prezidents nāca klajā pēc tam, kad pagājušajā naktī Panamas likumsargi demonstratīvi uzsāka izmeklēšanu Mossack Fonseca birojā.

Biroja ēku aplenca bruņota specvienība, un prokurori tajā meklēja naudas atmazgātāju pēdas.

Foto

Par izmeklēšanas rezultātiem gan šaubas rada tas, ka Mossack Fonseca līdzdibinātājam Ramonam Fonsekam Panamā ir liela politiskā ietekme. Viņš līdz pat šim gadam bija Panamas prezidenta padomnieks, un tagad viņa uzņēmums jau panācis, ka vietējā prokuratūra citā kriminālprocesā izmeklē firmas datorsistēmu uzlaušanu, kas ļāva dokumentiem noplūst līdz medijiem.

Mossack Fonseca iesaisti jebkādos likumpārkāpumos noliedz. Uzņēmums uzstāj, ka tikai palīdzējis saviem klientiem izveidot ārzonu banku kontus, bet, kā tie izmantoti, nav interesējies.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl