“Panamas dokumentu” skandāls liek atkāpties Islandes premjeram

Komentāri

Ieskats pa atslēgas caurumu pelēkajā ofšoru pasaulē jau radījis domino efektu – no valdību krišanas līdz pat slavenu sportistu gatavībai tiesāties ar medijiem, kas ziņas izplatījuši. Runa ir par “Panamas dokumentu” noplūdi. Tajos atklājušies to politiķu un ietekmīgu cilvēku vārdi, kuri bagātības slēpuši nodokļu paradīzē. Sekas šim skandālam ir dramatiskas Islandes Ministru prezidentam Sigmunduram Gunnlaugsonam. 

No tikšanās ar savas frakcijas pārstāvjiem Islandes premjers otrdien, 5. aprīlī, izbrāzās strauji, uz preses jautājumiem neatbildot, vien sakot, ka iekšā “gājis jautri”. Drīz pēc tam arī tapa skaidrs, kāpēc – viņš tomēr piekritis atkāpties. To pieprasīja sašutušie Islandes iedzīvotāji, uzzinot, ka Gunnlaugsonam ar sievu ārzonās bijušas paslēptas bagātības. Atlūgumu uzrakstīt bijis spiests arī Čīles pretkorupcijas aģentūras vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču pavisam pretēji rīkojies cits pieķertais premjers – Pakistānas valdības galva Navazs Šarifs. Viņš tos sauc par apmelojumiem, tāpēc izveidojis īpašu izmeklēšanas komisiju.

Navazs Šarifs:

Pieprasu, lai tie, kuri turpina šos apvainojumus, stājas šīs komisijas priekšā un tos pierāda!

Neko pretlikumīgu, pēc paša vārdiem, neesot darījis arī Ukrainas prezidents, kura vārds līdz ar vēl pavisam 12 valstu un valdību vadītājiem parādās nopludinātajos dokumentos. Porošenko gan skaidrojas, ka ārzonu izmantojis tam, lai tieši publiskotu, nevis slēptu savu mantu.

“Viss ir ļoti vienkārši. Parasti ofšorus izmanto, lai izvairītos no nodokļiem, bet manā gadījumā bija tieši pretēji. Kļūstot par prezidentu, visus savus biznesus pārvietoju uz lielāko investīciju banku pasaulē, lai tie kļūtu publiski caurskatāmi,” taisnojās Porošenko.

Panamā reģistrētā juristu firma Mossack Fonseca, no kuras dokumenti noplūduši, cenšas notikušo pavērst par joku, sakot, ka labprāt būtu bijuši juristi pasaules bagātajiem un varenajiem, vien Putinam ne. Taču šos cilvēkus pat nepazīstot.

Ceturtdien, 7. aprīlī, no šā saraksta taps zināmi arī Latvijas valstspiederīgie.

Foto

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl