Pamiers Ukrainā jau ilgu laiku ir vairs tikai uz papīra

0 Komentāru
Pamiers Ukrainā jau ilgu laiku ir vairs tikai uz papīra
(Foto: LETA)

Ukrainā turpinās niknas cīņas starp valdības spēkiem un prokrieviskajiem teroristiem. Tikmēr Ukraiņi gatavojas pamatīgai armijas modernizācijai.

Separātisti šonedēļ cietuši lielus zaudējumus. Tomēr Ukrainas puses atzīst, ka prokrievisku karotāju rezerves ir iespaidīgas. To apstiprina arī Ukrainas varas iestādes – tās paziņojušas, ka Donbasa reģionā krietni pieaudzis Krievijas karavīru skaits.

Ukrainas valdība lēmusi palielināt militāro potenciālu, atjaunot arsenālu un krietni uzlabot karavīru ekipējumu, lai varētu stāties pretim labi bruņotajiem prokrieviskajiem kaujiniekiem.

Separātisti papildina rezerves

Ukrainas valdības pretterorisma spēki izpētījuši, ka Krievijas karavīru skaits krietni palielinājies vismaz trīs Donbasa pilsētās –  Horļivkā, Šņižnē un Krasnodonā.

No Krievijas teritorijas nemierniekiem piegādāts liels daudzums munīcijas reaktīvajām raķešu sistēmām Grad, turklāt Ukrainas robežsargi vairākās apdzīvotajās vietās fiksējuši septiņus bezpilota lidaparātus. Šonedēļ  cīņās Ukrainā dzīvību esot zaudējuši vairāk nekā  200 prokrieviskie karavīri. Separātistu rindas gan ir ļoti plašas, un viņi par karotāju trūkumu nebūt nesūdzas.

Vainu par sašauto autobusu puses noveļ viena uz otru

Tikmēr Ukraina turpina sērot par 12 mirušajiem, kas gāja bojā netālu no Doņeckas, lādiņam trāpot pa autobusu. Atklātībā nācis video no kādas mašīnas video reģistratorā, kurā redzams, kā šosejas malā sprāgst lādiņš. Kijeva uzsver, ka vainīgi ir separātisti, bet Krievijas puse uzstājīgi apgalvo, ka lādiņu izšāvuši paši ukraiņu.

”Pēdējo dienu laikā apšaudes kļūst par arvien biežākas un bīstamākas. Mēs esam pārliecināti, ka steidzami jāveic neatkarīga izmeklēšana par šo sprādzienu. Nedrīkst bez faktiem rādīt ar pirkstiem uz it kā vainīgajiem, kā to dara Ukraina un Rietumi,” pavēstījis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Turcija kritizē

Asu kritiku Krievijai veltījis Turcijas ārlietu ministrs – viņš paziņojis, ka Krievija līdz šim brīdim nav izpildījusi nevienu Krimas tatāriem doto solījumu. Krievija savulaik apsolījusi Krimas tatāru valodu padarīt par vienu no valsts valodām, piešķirt Krimas tatāriem tiesības, kuras līdz šim bija liegusi Ukraina, un Krimas tatāru tautai nodrošināt vietas valdībā.

0 Komentāru