Pamatīgi pieaug iespēja, ka Vācijā varētu tikt rīkotas ārkārtas vēlēšanas

0 Komentāru
Pamatīgi pieaug iespēja, ka Vācijā varētu tikt rīkotas ārkārtas vēlēšanas
AP/SCANPIX

Arvien pieaug iespēja, ka Vācijā varētu tikt rīkotas ārkārtas vēlēšanas. Atbalstu tam tagad paudusi arī kanclere Angela Merkele.

Pirmdien, 20. novembrī, izgāzās mēnesi ilgušās Vācijas valdošās koalīcijas izveides sarunas. Liberāļi paziņoja, ka valdībā neiesaistīsies, tādējādi Merkeles vadītie konservatīvie var izveidot tikai mazākumvaldību.

Vācijā tas būtu bezprecedenta gadījums, un daudzas partijas nekavējoties paziņoja, ka labāk būtu rīkot ārkārtas vēlēšanas. Pirmdienas vakarā šim viedoklim pievienojās arī pati Merkele.

Angela Merkele
Vācijas kanclere

Mazākumvaldība nav manos plānos. Nekad nesaki nekad, bet esmu ļoti skeptiski noskaņota. Manuprāt, jaunas vēlēšanas būtu labāka izvēle.

Ārkārtas vēlēšanas Vācijā var izsludināt tikai Valsts prezidents, un viņš par labu šādam solim vēl nav izšķīries, tā vietā aicinot partijas tomēr meklēt kompromisus.

Saskaņā ar vēlētāju aptaujām partiju reitingi pēdējos mēnešos nav būtiski mainījušies, tādēļ arī ārkārtas vēlēšanas negarantē krīzes atrisinājumu.

Tomēr daudzi politikas vērotāji brīdina, ka ārkārtas vēlēšanas varētu nākt par labu labējiem radikāļiem no partijas “Alternatīva Vācijai”.

0 Komentāru