Komentāri
Palielinoties terorisma draudiem, Norvēģijā apbruņo policistus
FOTO: LETA

Reaģējot uz teroristu uzbrukumu draudu palielināšanos, Norvēģijā policistiem, kas parastos apstākļos nav bruņoti, tiks izdalīti šaujamieroči, otrdien pavēstīja policija. Jaunā kārtība sākotnēji būs spēkā vienu mēnesi.

“Sākot ar šodienu, formās tērptie policisti, kuru pienākumos ir novērošanas un iejaukšanās uzdevumi, būs bruņoti ar šaujamieročiem,” teikts Nacionālā policijas direktorāta paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Iemesli ir saistīti ar [izlūkdienesta] PST veikto riska izvērtējumu, kurā norādīts, ka policija un armija ir iespējamie teroristu uzbrukumu mērķi.”

PST 5.novembrī izplatīja paziņojumu, kurā teikts: “Sagaidāms, ka nākamos 12 mēnešus Norvēģijā pastāvēs teroristu uzbrukumu draudi vai arī tā būs pakļauta uzbrukumu mēģinājumiem.” Šādi izlūkdienests atgādināja par incidentiem, kādi jau ir pieredzēti Kanādā, Lielbritānijā un Austrālijā.

Norvēģijas varasiestādes arī paudušas bažas par pieredzējušu un radikalizētu džihādistu atgriešanos no kaujām Sīrijā.

Atbilstoši PST datiem kaujās Sīrijā ir piedalījušies vai arī joprojām piedalās aptuveni 60 ar Norvēģiju saistīti cilvēki.

“Četras nedēļas var tikt uzskatīts par pārāk īsu posmu, bet tas ir tāpēc, ka mēneša laikā mēs veiksim jaunu izvērtējumu,” Norvēģijas ziņu aģentūrai NTB apliecināja tieslietu ministrs Anderss Anundsens.

Norvēģijas policisti parasti strādā neapbruņoti, bet viņi var izmantot šaujamieročus, kas atrodas ieslēgti policijas automašīnās.

Savukārt Norvēģijas armija ieteikusi personālam laikā, kad tas neveic pienākumus, armijas formu nevalkāt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl