Palielinās iespēja, ka Tramps savu amatu atstās pirms pilnvaru termiņa beigām, prognozē bukmeikeri

Pievienot komentāru
Palielinās iespēja, ka Tramps savu amatu atstās pirms pilnvaru termiņa beigām, prognozē bukmeikeri
FOTO: LETA

Līdz ar ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu atbrīvot Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) direktoru, eksperti par aizvien reālāku iespēju uzskata, ka Tramps savu amatu pametīs pirms pilnvaru termiņa beigām, prognozē “Betsafe” bukmeikeri.

Kā aģentūru LETA informēja Baltijas komunikāciju centra pārstāve Laine Ozoliņa, bukmeikeri šādu iespēju novērtējuši ar 50% varbūtību.

ASV konstitūcija tiesības atlaist prezidentu paredzējusi Kongresam, taču līdz šim abi mēģinājumi ASV vēsturē atlaist prezidentu atdūrušies pret nespēju savākt divas trešdaļas balsu Senātā. Šobrīd Trampa Republikāņu partijai Senātā ir 52 vietas, kamēr Demokrātu partijai tikai 46. Trampa impīčmentu vajadzētu atbalstīt gandrīz pusei Republikāņu partijas senatoru, lai Trampu tiešām “padzītu” no Baltā nama, norāda bukmeikeri.

Lai gan parasti šāds vietu sadalījums Senātā izslēgtu jebkādas runas par iespējamu Republikāņu partijas prezidenta impīčmentu, “Betsafe” totalizatora vērtējumā Trampam ir lielas izredzes pietiekami nokaitināt savu partiju, lai tā vairs prezidentu neatbalstītu. “Tāpat nav noslēpums, ka jau vēlēšanu kampaņas laikā Trampa personība un skarbā retorika atbaidīja daļu republikāņu elites. Savdabīgās attiecības ar Krieviju, iespējamie interešu konflikti un tiesiskuma neievērošana šo neuzticēšanos tikai palielina,” secina “Betsafe”.

Bukmeikeri uzskata, ka pagaidām lielais atbalsts Trampam republikāņu vēlētāju vidū, visticamāk, atturēs Republikāņu partijas pārstāvjus no atklātas nostāšanās pret savu prezidentu.