Pakistānā par vandalismu un vardarbību protestu laikā aizturēti vairāk nekā 150 cilvēki

0 Komentāru
Pakistānā par vandalismu un vardarbību protestu laikā aizturēti vairāk nekā 150 cilvēki
EPA/SCANPIX

Pakistānas policija aizturējusi vairāk nekā 150 cilvēkus saistībā ar vandalismu un vardarbību protestos pret Augstākās tiesas lēmumu atbrīvot kristiešu sievieti, kas bija apsūdzēta islāma pravieša Muhameda zaimošanā un notiesāta uz nāvi.

Kā paziņojis policijas pārstāvis Najabs Haiders, policija cenšas pēc videoierakstiem identificēt vēl citus protestu dalībniekus, kuri bijuši iesaistīti īpašuma bojāšanā, ļaunprātīgā dedzināšanā un autoceļu bloķēšanā.

Pakistānas Augstākā tiesa trešdien attaisnoja un lika atbrīvot kristieti Asiju Bibi, kas tika aizturēta 2010. gadā pēc strīda ar musulmanietēm un notiesāta uz nāvi.

Islāmistu kustība “Tehreek-i-Labaik”, reaģējot uz Augstākās tiesas lēmumu, sarīkojusi protestus visās lielākajās pilsētās, un kustības līderi solījuši turpināt demonstrācijas. “Tehreek-i-Labaik” arī draudējusi ar nāvi tiesnešiem, kuri nolēma atbrīvot Bibi.

Pakistānas premjerministrs Imrans Hans šonedēļ aicināja cilvēkus saglabāt mieru un brīdināja protestētājus nenostāties pret valsti.

Valdība izvietojusi karavīrus lielākajās pilsētās, lai aizsargātu valsts iestādes.

0 Komentāru