Pagājis gads kopš protesta, kas aizsāka Maidan kustību

Komentāri

21. novembrī, kas Latvijas iedzīvotāju prātos neizdzēšami paliks kā Zolitūdes traģēdijas datums, vēsturiski notikumi norisinājās arī Kijevā, kur notika pirmais studentu protests, kas vēlāk pārauga Maidan kustībā.

Ar šādiem protestiem sākās vērienīgā Maidan kustība:

21. novembri kā Maidan kustības aizsākumu atminas arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Viņa mikroblogošanas vietnē Twitter ierakstījusi: “Pirms gada Ukrainas ļaudis pieņēma demokrātisku izvēli, un to nevar izmainīt ar spēku vai meliem.”

2013. gada 21. novembra naktī Kijevā sākās protesti par to, ka toreizējā Ukraina valdība apturēja sagatavošanās darbus Ukrainas un Eiropas Savienības līguma parakstīšanai. Šādu lēmumu pieņēma toreizējā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča valdība, lai tuvinātu valsts kursu Krievijai.

Pirmās sadursmes ar policiju sākās vēlāk, 24. novembrī. Pēc tam tās pārauga vērienīgajā Maidan kustībā, kas noveda pie prezidenta gāšanas un jaunas valdības veidošanas.

Nespējot samierināties ar valsts kursa maiņu, Krievija paziņoja par Krimas pussalas pievienošanu savai teritorijai, pirms tam sarīkojot šajā Ukrainas reģionā referendumu, ko neatzina starptautiskā sabiedrība. Vēlāk sākās arī Kremļa atbalstītu un bruņotu separātistu aktivitātes Ukrainas austrumu daļā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl