Pabriks: Lidmašīnas sagrābšana Baltkrievijā droši vien nenotika bez saskaņošanas ar “lielo kaimiņu”

4 komentāri
Pabriks: Lidmašīnas sagrābšana Baltkrievijā droši vien nenotika bez saskaņošanas ar “lielo kaimiņu”
IVARS SOIKĀNS, LETA

Lēmums sagrābt lidmašīnu Baltkrievijā droši vien nenotika bez saskaņošanas ar “lielo kaimiņu”, pieļāva aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Ministrs intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pauda uzskatu, ka Eiropadomē un vēlāk arī Ministru kabinetā noteiktie ierobežojumu aviosatiksmei ar Baltkrieviju ir laicīgi un adekvāti soļi, jo lidmašīnas sagrābšanas gadījumā iespējams runāt pat par valsts terorismu.

Pēc Pabrika domām, būtu jāseko arī ekonomiskajām sankcijām, kas precīzi vērstas pret tiem, kas piedalījušies lidmašīnas sagrābšanā – “līdzīgi kā tiem, kas indēja pilsoņus Lielbritānijā”.

Pabriks akcentēja, ka pēc Baltkrievijas īstenotās “Ryanair” lidmašīnas sagrābšanas Latvijas apdraudējuma līmenis nav mainījies. Ministra ieskatā, Baltkrievijas valdības solis bija adresēts tās valsts opozīcijai, lai cīnītos ar to.

Politiķis arī pieļāva, ka šāds lēmums varētu būt bijis saskaņots ar Krievijas vadību. “Šāds lēmums droši vien netika pieņemts bez saskaņošanas ar lielo kaimiņu. Pagaidām tam nav pierādījumu, bet nedomāju, ka Lukašenko pats būs uzņēmies šādu darbību,” sacīja Pabriks.

Kā ziņots, valdība otrdienas vakarā noteica ierobežojumus Baltkrievijā reģistrētiem aviopārvadātājiem izsniegt lidojumu atļaujas un līdz ar to ielidot Latvijas gaisa telpā un izmantot Latvijas lidostas, aģentūrai LETA pavēstīja Satiksmes ministrijā (SM).

Tāpat Latvijas gaisa kuģiem tiek ierobežotas tiesības izmantot Baltkrievijas gaisa telpu un lidostas. Lēmums stājas spēkā nekavējoties.

Šādi lēmumi valdības sēdē pieņemti, reaģējot uz Baltkrievijas varas iestāžu rīcību, pārtverot un piespiedu kārtā nosēdinot Minskas lidostā Eiropas Savienības aviokompānijas “Ryanair” civilo pasažieru gaisa kuģi, izvērtējot aviācijas drošības iestāžu rīcībā esošo informāciju un atsaucoties Ārlietu ministrijas iniciatīvai.

4 komentāri