Otrdien notiks ASV vidustermiņa vēlēšanas

0 Komentāru
Otrdien notiks ASV vidustermiņa vēlēšanas
AFP/SCANPIX

Jau šonedēļ ASV priekšā nozīmīgās Kongresa vidustermiņa vēlēšanas, kurās izšķirsies, vai Republikāņu partija saglabās varas grožus abās Kongresa palātās.

Vidustermiņa vēlēšanas parasti uzskatītas kā aizvadīto divu gadu prezidentūras tests – vēlētāju balsojums par līdz šim paveikto. Ierasti, varas partija zaudē kontroli vismaz vienā palātā – Kongresā vai senātā. Šobrīd prognozes rāda, ka Demokrātu partija varētu iegūt nelielu vairākumu Kongresā, bet nepārņemt varu Senātā. Un, lai gan prezidenta Donalda Trampa un viņa priekšteča – Baraka Obamas – vārds nebūs nevienā vēlēšanu biļetenā, tieši šie divi vīri pēdējās dienās ir pamanāmākās abu partiju sejas kampaņās.

Donalds Tramps: Šīs vēlēšanas noteiks, vai mēs turpināsim dzīvot pārticībā, kādu esam radījuši. Jūs redzējāt piektdienas datus? Vai arī mēs ļausim radikālajiem demokrātiem iznīcināt mūsu ekonomiku un nākotni. Pašlaik Amerikā ir labākā ekonomika un to var ļoti ātri pazudināt.

Baraks Obama: Dārgie draugi – kad dzirdat, kā Republikāņi lielās ar labajiem ekonomikas rādītājiem, kā jums šķiet, kurš to visu uzsāka? Kādam tas viss bija jāsatīra, un to paveica progresīvā politika!

Esošais un bijušais prezidents pēdējo nedēļu laikā devušies pa vairākiem ASV štatiem, atbalstot savas partijas kandidātus, kuru uzvara vēlēšanās, spriežot pēc aptauju datiem, vēl nav nosakāma. Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāji pie balsošanas urnām dosies otrdien.

Aptaujas rāda, ka Demokrātu partija kopējā aptaujā valstī ir priekšā par 8 procentpunktiem un iegūs kontroli Kongresā, kas var izjaukt daudzu Republikāņu rosināto likumu pieņemšanu. Tomēr vidēji aptaujas dod 5 pret 6 iespēju, ka Republikāņi notur vairākumu Senātā.

0 Komentāru