Ornitologi nofilmē ārkārtīgi retu putnu – melnu flamingu

Komentāri

Kipras ornitologiem izdevies uzfilmēt ārkārtīgi reti sastopamu putnu – tas ir flamings, kura ķermeni klāj nevis rozā, bet gan melnas spalvas.

Liels bija ornitologu pārsteigums, kad viņi otrdien agri no rīta ķērās pie darba, lai saskaitītu tuvējā Akrotiri sālsezerā flamingus, kas šeit barojās pavasara pārlidojuma laikā. Līdzās rozā krāsas putniem ezerā brokastoja arī pilnīgi melns flamings! Kipras ornitologi pieļauj, ka viņi ir vienīgie putnu draugi, kuriem ir izdevies iemūžināt šo tik reti sastopamo flamingu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto!

Pēc būtības melnais flamingo ir tāds pats putns kā viņa rozā radinieki. Melnās spalvas tiek izskaidrotas ar ģenētiku jeb tā dēvēto melānisma stāvokli, kā rezultātā tiek pastiprināti ģenerēts melanīna pigments, kas ietekmē spalvu krāsojumu.

Melanisms dabā ir ļoti reti sastopams. Tā ir ģenētiska anomālija, kas ir pilnīgi pretēja albīnismam.

Pēdējo gadu laikā melns flamingo manīts tikai vienreiz Izraēlā. Ornitologi pieļauj, ka šis varētu būt tieši tas pats putns, kuru šoreiz dabas mīļotājiem ir izdevies iemūžināt video.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl