Opozīcija publicē pētījumu par Lukašenko režīma nežēlību pret migrantiem

2 komentāri
Opozīcija publicē pētījumu par Lukašenko režīma nežēlību pret migrantiem
REUTERS/SCANPIX

Baltkrievu opozicionāri “youtube.com” publiskojuši pētījumu par to, kā Aleksandra Lukašenko vara veicina migrantu nokļūšanu uz Rietumiem un cik nežēlīgi izturas pret tiem, vēsta TV3 Ziņas.

Organizācija “Bypol”, kuru izveidojuši bijušie Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki, kas atbalsta opozīciju, izplatījuši video. Tajā apgalvots, ka Lukašenko režīms apzināti mudina imigrantus šķērsot robežu ar Eiropu.

Publicētajā noklausītajā telefona sarunā starp diviem drošībniekiem par to, ka pēkšņi pazuduši vairāki arfrikāņu futbolisti, viņi apspriež afrikāņu futbolistu pazušanu, paužot cerību, ka tie ātri šķērsos robežu un pazudīs no Baltkrievijas zemes.

Tāpat video šķetināta kāda traģiska epizode ar irākiešu imigranta nāvi, ko Lietuvas nomelnošanai aktīvi izmanto Lukašenko kontrolētie baltkrievu mediji.

Aleksandrs Azarovs, “Bypol” pārstāvis

“Diemžēl zināms vismaz viens nāves gadījums. Protams, diktatora propaganda centās pie tā vainot Rietumus, it kā Lietuvā migrantu piekāva līdz nāvei. Bet mēs atradām daudzus argumentus, kas apgāž šo versiju.”

Migranta līķis uziets Baltkrievijas pusē, un pie viņa atrasta pase. “Bypol” uzsver: ja reiz viņš būtu nonācis Lietuvas pusē, robežsargi pasi viņam būtu nekavējoties atņēmuši. Turklāt imigranta nāve konstatēta tikai dienu pēc lidmašīnas nosēšanās Minskā. Pa šo laiku nokļūt Lietuvas pusē, tikt ievietotam nometnē un no tās aizmukt ir neiespējami. Vīrietis gājis bojā, nosalstot pēc gūtajiem miesas bojājumiem, un “Bypol” secina, ka pie vainas ir Baltkrievijas spēka struktūras.

Pamatīgu ažiotāžu sacēlis vācu medijs “Deutche Welle”, publicējot Latvijai neglaimojošu sižetu par migrantu grupu, kas iestrēgusi zaļajā zonā starp Latvijas un Baltkrievijas robežsargiem. Video kadri, kurus iesūtījis viens no migrantiem, redzami raudoši bērni un baltkrievu, kā arī Latvijas drošības spēku darbinieki, kas nepieļauj migrantu kustību. Latvijas puse medijam atbildējusi, ka šiem cilvēkiem nodrošina nepieciešamo palīdzību.

2 komentāri