Open Spirit mācībās pie Sāremā salas atrasti septiņi vraki

0 Komentāru
Open Spirit mācībās pie Sāremā salas atrasti septiņi vraki
Foto: LETA

Starptautiskajās mācībās Open Spirit 2015 Igaunijas teritoriālajos ūdeņos pie Sāremā salas atrasti septiņi vraki, vēsta Igaunijas mediji.
Iepriekš nezināmie vraki atrasti Sāremā un Muhu salas tuvumā. Sākotnējā datu analīze liecina, ka starp dzelmē atrastajiem objektiem ir viena zemūdene, Otrā pasaules kara laika lidmašīna, kravas kuģis un desanta barža. Divus vrakus pagaidām nav izdevies identificēt. Savukārt Tallinas līcī atrasts burukuģa vraks.

Pēc starptautisko mācību Open Spirit 2015 noslēguma 29. maijā informācija par atrastajiem vrakiem tiks nodota Igaunijas Jūras muzejam.
Līdz otrdienas rītam mācībās Open Spirit 2015 Baltijas jūrā atrasti 62 sprādzienbīstami priekšmeti. Mācību laikā atrastas 55 jūras mīnas un septiņi citi sprādzienbīstami priekšmeti, tostarp viena torpēda un viena aviācijas bumba.

Pagājušo pirmdien sākās starptautisko mācību Open Spirit 2015 jūras fāze, kuras laikā Tallinas līcī un Irbes jūras šaurumā meklēs un iznīcinās no kara laikiem saglabājušos sprādzienbīstamos priekšmetus.

Gadskārtējās mācības rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, un to uzdevums ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejošanas rajonus no Baltijas jūras dzelmē palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem. Starptautiskā operācija palīdz pilnveidot štābu, mīnu kuģu un to ūdenslīdēju atmīnētāju komandu sadarbību, taktiku un procedūras.

Mācību uzdevumus kuģi veiks vairākās kuģu grupās. Pirmajā grupā iekļauti galvenokārt NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas kuģi. Pašreiz šīs kuģu grupas flagmanis ir Nīderlandes kuģis Donau. Mīnu meklētāju grupu veido Beļģijas kuģis Lobelia, Lielbritānijas Quorn un Vācijas Auerbach, Nīderlandes Willestamdt, Polijas Mewa, Norvēģijas Rauma, Lietuvas Skalvis un Francijas kuģis Eridan.
Savukārt otro kuģu grupu veido Latvijas vadītās Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras kuģi – flagmanis Jūras spēku flotiles kuģis Virsaitis, kā arī vēl seši kuģi no Lietuvas, Norvēģijas, Igaunijas un Zviedrijas.

Mācībās piedalās arī kuģu ūdenslīdēju-atmīnētāju grupa, kurā darbojas Zviedrijas, Vācijas, Igaunijas, ASV, Kanādas, Polijas un Latvijas ūdenslīdēji, un viņus atbalsta Igaunijas Jūras spēku kuģis.

Igaunijas Jūras spēku vadītajās mācībās, kuras notiek no 15. līdz 29. maijam, piedalās vairāk nekā 700 karavīru, 19 kuģi, septiņas ūdenslīdēju komandas un štābu personāls no 15 valstīm, kā arī no divām mīnu kuģu vienībām – Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras un NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas.

Mācības Open Spirit ir gadskārtējā alianses programmas Partnerattiecības mieram operācija jūras mīnu un citu sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšanai.

0 Komentāru