OPEC lēmums devis triecienu Krievijas ekonomikai

0 Komentāru
OPEC lēmums devis triecienu Krievijas ekonomikai
FOTO: LETA

Vakardienas naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC lēmums nesamazināt melnā zelta ieguves apjomus Krievijas ekonomikai devis kārtējo triecienu. Naftas cenas strauji tuvojas 70 dolāriem par barelu un Krievijas rubļa kurss nokrities līdz rekordzemam līmenim. Tomēr eksperti neuzskata, ka ekonomikas nedienas varētu radikāli izmainīt kaimiņvalsts uzvedību starptautiskajā arēnā.

Krievija pati nav naftas eksportētāju karteļa OPEC biedre, tomēr valsts kontrolētā naftas giganta Rosņeft vadītājs Igors Sečins bija devies uz šīs organizācijas sammitu Vīnē. Kaut analītiķi prognozēja, ka Krievija varētu censties panākt naftas ieguves apjomu samazināšanu, lai apturētu cenu lejupslīdi un atgrieztu to vismaz 100 dolāru līmenī, šāda vienošanās netika panākta.

Ekonomisti paredz, ka tas visvairāk iedragās Krievijas un vairāku tās sabiedroto valstu ekonomikas.

Enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš pieļauj, ka tieši ar šīm valstīm Krievija varētu censties panākt atsevišķu vienošanos, lai apturētu naftas cenu lejupslīdi. Tā vēl šovasar sasniedza 135 dolārus par  barelu, bet tagad jau pietuvojusies 70 dolāru atzīmei. Vai tas varētu ieviest izmaiņas Krievijas ārpolitikā viņš gan atsakās prognozēt.

Arī ārpolitikas pētnieks Māris Cepurītis uzskata, ka ekonomiskie faktori diez vai ienesīs radikālas izmaiņas kaimiņvalsts ārpolitikā, lai gan jaunu sankciju draudi tai varētu likt būt piesardzīgākai.

Cepurītis neuzskata, ka tas varētu nozīmēt Krimas nonākšanu atpakaļ Ukrainas kontrolē. Tomēr kaimiņvalsts sniegtais atbalsts Austrumukranas separātistiem varētu būtiski samazināties.

0 Komentāru