Oficiāli tiks pārtraukta pazudušās Malaizijas lidmašīnas meklēšana

Pievienot komentāru
Oficiāli tiks pārtraukta pazudušās Malaizijas lidmašīnas meklēšana
FOTO: LETA

Mūsdienu aviācijas lielākais noslēpums tā arī paliks neatbildēts – vairāk nekā divus gadus pēc Malaizijas lidsabiedrības reisa MH370 pazušanas, varasiestādes padevušās un paziņojušas, ka pārtrauks meklēšanu. Lidmašīnas pasažieru radinieki, kuri joprojām cer viņus atrast, pauduši šoku par šo lēmumu.

Malaizijas lidsabiedrības reiss MH370 pazuda 2014. gada 8. martā. Boeing 777 markas lidmašīna ar 239 cilvēkiem uz klāja bija ceļā no Kualalumpuras Indonēzijā uz Pekinu Ķīnā, kad joprojām nezināmu iemeslu dēļ mainīja kursu, izlidoja virs Indijas okeāna un pazuda no radaru ekrāniem.

Kopš tā laika lidmašīnu vai tās vraku bez rezultātiem meklē Malaizijas, Ķīnas un Austrālijas glābēju komandas. Tagad tās oficiāli padevušās.

Saistībā ar lidmašīnas pazušanu izskanējušas gan sazvērestības teorijas, gan neskaitāmi aculiecinieku stāsti. Tomēr ticamākās ziņas pienāca pagājušā gada vasarā, kad iespējams, lidmašīnas fizelāžas gabali tika izskaloti Āfrikas austrumu piekrastē. Tie gan arī bija meklētāju vienīgie taustāmie panākumi. Par spīti tam, pazudušo lidmašīnas pasažieru un apkalpes locekļu radi joprojām cerēja savus tuvieniekus atrast.

Varasiestādes gan solījušas, ka gadījumā, ja tiks iegūti kādi radikāli jauni un ticami pierādījumi par lidmašīnas atrašanās vietu, meklēšana tiks atsākta.

Video