Komentāri

Septiņus gadus pēc Krievijas un Gruzijas kara beigām, iespējams, tiks sākta šā bruņotā konflikta starptautiska izmeklēšana. Viena no starptautiskās krimināltiesas prokurorēm paziņojusi, ka viņas rīcībā ir pierādījumi par kara noziegumiem, kurus veikuši gan Krievijas, gan arī Gruzijas spēki. Prokurore lūgusi tiesnešiem atļauju veikt padziļinātu izmeklēšanu. Ja tā tiks dota, var prognozēt jaunu saspīlējumu Krievijas un Rietumu politiskajās attiecībās.

Gruzijas–Krievijas karš sākās 2008. gada 7. augusta vēlā vakarā, Gruzijas toreizējais prezidents Mihails Saakašvili, nespējot izturēt Dienvidosetijas prokrievisko separātistu mēnešiem ilgās provokācijas un gruzīnu ciemu apšaudes, deva pavēli armijai aizstāvēt Dienvidosetiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc šāda soļa Gruzijā ienāca Krievijas spēki, kas sāka nežēlīgu pretuzbrukumu. Karš ilga piecas dienas un tika pārtraukts pēc Rietumu diplomātiskas iejaukšanās. Sadursmes prasīja vairākus simtus upuru abās konfliktējošajās pusēs. Tagad – septiņus gadus pēc asiņainajiem notikumiem – iespējams, tiks sākta starptautiska izmeklēšana par kara laikā pastrādātajiem noziegumiem. Pierādījumus par to esamību savākusi viena no Starptautiskās krimināltiesas prokurorēm, Fatu Besunda.

Pēc prokurores teiktā, Dienvidosetijas separātisti noziegumus veikuši ar sevišķu nežēlību. Upuri iebiedēti un pazemoti, viņi piespiesti noskatīties kā sagrautas viņu mājas. Kopumā tikušas izpostītas 5000 ēkas un nogalināti vairāk nekā 100 etniskie gruzīni. Lai piespiestu gruzīnus aizvākties, pilnīgi vai daļēji iznīcināti 24 ciemi. Netiek izslēgts, ka civiliedzīvotāju nogalināšanā varētu būt piedalījušies Krievijas spēki.

Prokurore norāda, ka izmeklēšanu lūgusi sākt arī tāpēc, ka iestrēgusi Gruzijas iestāžu izmeklēšana par savu spēku iespējamiem noziegumiem.

Ja lieta tiks sākta, tā būs pirmā reize, kad Starptautiskā krimināltiesa izmeklēs noziegumus, ko varētu būt izdarījusi Krievija. Tas, savukārt draud vēl vairāk saasināt Krievijas un Rietumu attiecības.

Skaties video un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl