Oficiāla informācija: Stambulas teroraktā cietis Latvijas valstspiederīgais

0 Komentāru
Oficiāla informācija: Stambulas teroraktā cietis Latvijas valstspiederīgais
Foto: Scanpix

Teroristu uzbrukumā Stambulas lidostai cietis arī kāds Latvijas valstspiederīgais iedzīvotājs, liecina apdrošinātāju rīcībā esošā informācija.

Apdrošināšanas sabiedrība Balta saņēmusi atlīdzības pieteikumu no Latvijas valstspiederīgā, kurš guvis vieglus miesas bojājumus otrdien notikušajā teroraktā Stambulas lidostā.

Apdrošinātājs jau sazinājies ar cietušo un sniedzis nepieciešamo atbalstu. Šī atlīdzības izmaksa būs pirmā, kas saistīta ar terorisma riska segumu, ko BALTA piedāvā iekļaut ceļojumu apdrošināšanas polisēs kopš šā gada aprīļa.

Foto

“Izprotot globālo nedrošības sajūtu un terorisma draudus ceļotājiem, ko diemžēl atkārtoti apliecina arī notikumi Turcijā, kopš aprīļa Balta ceļojumu apdrošināšanas polisēs piedāvā iekļaut arī terorisma riska segumu. No pēdējo mēnešu pieredzes varam secināt, ka arī ceļotgribētājiem šis aspekts ir ļoti nozīmīgs – arvien vairāk klientu interesējas par terorisma riska apdrošināšanu, un četru mēnešu laikā esam izsnieguši 17 095 ceļojumu apdrošināšanas polises, kurās iekļauts šis risks. Stambulas terorakts ir pirmais, kad esam saņēmuši atlīdzības pieteikumu no teroraktā cietuša Latvijas valstspiederīgā, kurš guvis vieglus miesas bojājumus. Esam sazinājušies ar klientu, lai noskaidrotu lietas apstākļus un sniegtu nepieciešamo atbalstu. Šī pieredze atkārtoti apliecina – mūsdienu pasaulē terorisms ir nopietns risks, un tā iekļaušanai ceļojumu apdrošināšanas polisēs būtu jābūt obligātam nosacījumam,” skaidro Balta valdes loceklis un atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Terorisma apdrošināšanas segumā iekļauta tiešo zaudējumu atlīdzināšana, kuru cēlonis ir terora akts – jebkura atsevišķas personas vai personu grupas darbība, gatavošanās darbībai vai piedraudējums veikt darbību sabiedrības vai tās daļas iebiedēšanai ar mērķi ietekmēt jebkuru valdību vai politisku organizāciju vai īstenot politiskus, reliģiskus vai ideoloģiskus mērķus.

Ceļojumu apdrošināšanas polises apdrošināšanas aizsardzības segumā terora akta gadījumā iekļauti medicīnisko un repatriācijas izdevumu riski, kā arī nelaimes gadījumu riski. Terorakta rezultātā, iestājoties nelaimes gadījumu riskam, izmaksājamās apdrošināšanas atlīdzības summa tiek aprēķināta saskaņā ar apdrošināšanas noteikumiem, paredzot atlīdzības izmaksu līdz 10 000 eiro katrai apdrošinātajai personai.

0 Komentāru