Obamam iet secen iešana pa sarkano paklāju, Meija nesarokojas ar Putinu – G20 samits sācies!

0 Komentāru
Obamam iet secen iešana pa sarkano paklāju, Meija nesarokojas ar Putinu – G20 samits sācies!
AFP/LETA

Pasaules līderu G20 sanāksme Ķīnā, spriežot pēc mediju virsrakstiem, pagājusi visai interesantā, pat saspringtā, gaisotnē.

Liela uzmanība pievērsta ASV prezidenta Baraka Obamas sagaidīšanai – viņam liegta tradicionālā iešana pa sarkano paklāju no lidmašīnas, un trepes pievienotas vien pie lidmašīnas astes gala. Kā to raksturo diplomāti, Obamam nācies izkāpt no lidmašīnas pakaļas un pavadošajai delegācijai nācies piedzīvot rupju sagaidītāju attieksmi. Diplomāti pārmet, ka Ķīnas amatpersonas šādi rīkojušās apzināti, lai ierādītu amerikāņiem vietu. Ķīnas mediji gan pauž, ka rietumnieki krietni pārspīlē un uzpūš sensāciju no dažiem neveikliem momentiem Handžu lidostā.

Tikmēr Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers G20 samitā darījis ķīniešiem zināmu, ka Eiropa aizstāvēs savu metalurģijas tirgu un asi vērsīsies pret Ķīnas uzņēmumu dempinga politiku.

Savukārt Krievijas mediji pievērsuši uzmanību, ka britu premjerministre Terēza Meja nav paspiedusi roku Krievijas prezidentam Vladmiram Putinam. Kremlis gan skaidro, ka tā nav bijusi apzināta attieksmes izrādīšana, bet gan Mejai steigā piemirsusies šī formālā procedūra. Tiesa gan, kā norāda izdevums The Times, Putins arī divpusējās tikšanās laikā saņēmis vēsu attieksmi uz vēlmi attīstīt abu valstu tirdzniecības attiecības. Atvainojiet Putina kungs, šis vairs nav bizness kā ierasts, tikšanos komentē Times.

Pašai Mejai gan neesot izgājis labāk tikšanās laikā ar Obamu, kurš skaidri norādījis, ka līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, briti nevar rēķināties ar labāku attieksmi no ASV un sarunās par savstarpējiem tirdzniecības līgumiem britiem būs vien jāstājas rindā aiz Eiropas Savienības un Āzijas.

Foto – G20 mirkļi:

Video

Save

0 Komentāru