Komentāri

ASV prezidents Baraks Obama pirms brīža noslēdza vairāk nekā stundu garo ikgadējo uzrunu tautai. Tajā viņš paziņoja, ka gatavojas iesaistīt armiju cīņā ar Islāma Valsti.

B. Obama runā izteica aicinājumu Kongresam, lai tas dod atļauju sākt militāras operācijas pret teroristisko grupējumu Islāma valsts. Tiesa gan eksperti skaidro, ka vājie aplausi pēc šiem izteikumiem, norāda, ka lielākā daļa kongresmeņu par šo jautājumu ir piesardzīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat ASV prezidents uzsvēra, ka Krievija ir izolēta un tās ekonomika šobrīd ir uz kraha robežas. Lielajām valstīm nav tiesību iebiedēt mazākās valstis, paziņojis valsts līderis.

Tāpat B. Obama savā uzrunā arī uzsvēris, ka jaunas sankcijas pret Irānu nav plānotas. Viņš arī mudināja Kongresu pieņemt likumu, kas ļautu veiksmīgāk apkarot terorismu.

B. Obama runā norādīja, ka 2015. gadā ir jāpārtrauc embargo pret Kubu. Tieši šodien, 21. janvārī, Havanā sākas ASV un Kubas sarunas attiecību normalizēšanu. Tikmēr 20. janvārī Havanas ostā pietauvojies Krievijas izlūkošanas karakuģis.

Galvenie temati B. Obamas uzrunā:

  • lūdz Kongresam atļauju sākt militāras operācijas pret Islāma valsti
  • Krievija ir izolēta un tās ekonomika ir uz kraha robežas
  • jaunu sankcijas pret Irānu nebūs
  • aicina Kongresu veiksmīgāk apkarot terorismu
  • šogad jābeidz Kubas embargo
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl