Obama un Merkele: Krievija izraisa “bīstamu situācijas saasinājumu”

Komentāri
Obama un Merkele: Krievija izraisa “bīstamu situācijas saasinājumu”
FOTO: LETA

ASV prezidents Baraks Obama telefonsarunā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli vakar, 22.augustā, brīdināja, ka Krievija izraisa bīstamu situācijas eskalāciju Ukrainas konfliktā.

ASV prezidents norāda, ka kopš ”Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnas notriekšanas jūnija sākumā, situācija Ukrainas austrumos ir tikai saasinājusies.
Abu valstu līderi bijuši vienisprātis, arī par to, ka Krievijas ”humānās palīdzības” konvoja iesūtīšana bez Ukrainas apstiprinājuma ir kārtējā provokācija un Ukrainas suverenitātes pārkāpums. “Viņi pauda bažas, ka liels skaits Krievijas karavīru un Krievijas armijas personāla klātbūtne Ukrainā rada bīstamu saasinājumu,” teikts Baltā nama paziņojumā.
Paziņojumā teikts, ka Krievijai nekavējoties jāizved savs konvojs no Ukrainas teritorijas un jāizpilda visi Ukrainas un Starptautiskā Sarkanā krusta nosacījumi.
Jau iepriekš Eiropas Savienība un ASV pieprasīja Krievijai nekavējoties izvest konvoju, par kuru valda bažas, ka tā mērķis ir sniegt atbalstu nemierniekiem.
Apmēram 280 kravas automašīnas teju nedēļu gaidīja pie Ukrainas robežas, kamēr Krievija centās pierādīt, ka tā ir ļoti nepieciešama palīdzība civiliedzīvotājiem Ukrainas austrumos.
Vakar, 22,augusta, vakarā visas automašīnas sasniedza Luhansku, kas jau vairākas nedēļas ir bez ūdens un elektrības apgādes, un sāka izkraušanu, vēstīja Krievijas valsts televīzijas kanāli.
ANO amatpersonas Drošības padome informēja, ka pārbaudītas ir tikai 34 no 280 kravas automašīnām. Pirmās kravas automašīnas Ukrainas robežas pusē sagaidīja nemiernieki mikroautobusos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lasi vēl