Komentāri
Obama sola sagraut teroristu grupējumu “Islāma valsts”
FOTO: SCANPIX

Savienotās Valstis sagraus un iznīcinās teroristu grupējumu “Islāma valsts” (IV), līdz tas vairs nebūs drauds Tuvajos Austrumos, trešdien, viesojoties Igaunijā, paziņoja ASV prezidents Baraks Obama.

Prezidents ar šādu paziņojumu nāca klajā pāris stundas pēc tam, kad teroristu grupējums bija publiskojis video, kurā redzama galvas nociršana Stīvenam Sotlofam – ASV žurnālistam, kurš atradās kaujinieku gūstā.

Sotlofs pazuda Sīrijā 2013.gadā. Kad pagājušajā mēnesī džihādisti izplatīja video, kurā redzama cita ASV žurnālista – Džeimsa Folija – nogalināšana, Sotlofs bija redzams šī videomateriāla beigās.

“Mūsu mērķis ir skaidrs, un tas ir (..) iznīcināt IV, lai tas vairs nav drauds ne tikai Irākai, bet arī reģionam un Savienotajām Valstīm,” paziņoja Obama.

Bet viņš norādīja, ka tas nav plāns vienai nedēļai vai mēnesim, bet prasīs ilgāku laiku.

IV ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret ar “Al Qaeda” saistīto “Al Nusra”.

Sīrijā “Islāma valsts” kontrolē trešo daļu valsts teritorijas – pārsvarā lauku apvidus ziemeļos un austrumos.

Satraukumu Rietumu pasaulē izraisījuši “Islāma valsts” panākumi Irākā, kur grupējums pakļāvis ievērojamas teritorijas un ofensīvu turpina, iespiežoties arī kurdu apvidos.

“Islāma valsts” vēl nesen darbojās kā “Al Qaeda” atzars. Tomēr, kad tam Sīrijā izvērsās konflikts ar otru “Al Qaeda” sabiedroto – grupējumu “Al Nusra” -, teroristu tīkla vadība no “Islāma valsts” norobežojās un par savu vienīgo sabiedroto atzina “Al Nusra”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl