Obama sola “divkāršot” cīņu pret Islāma valsti

0 Komentāru
Obama sola “divkāršot” cīņu pret Islāma valsti
FOTO: LETA

ASV prezidents Baraks Obama, reaģējot uz traģiskajiem uzbrukumiem Francijā, solījis “divkāršot” cīņu pret teroristu grupējumu Islāma valsts.

Obama arī solījis palīdzību Francijai teroraktu plānotāju notveršanā.

“Nevainīgu cilvēku nogalināšana, pamatojoties uz sagrozītu ideoloģiju, ir uzbrukums ne tikai Francijai, ne tikai Turcijai, bet tas ir uzbrukums civilizētajai pasaulei,” paziņoja Obama.

Parīzes teroraktu upuru skaits sasniedzis 129, bet slimnīcās atrodas vēl vairāk nekā 350 ievainoto. 80 cilvēku stāvoklis ir kritisks, kas neizslēdz iespēju, ka bojāgājušo skaits pieaugs.

Atbildību par notikušo teroraktu Francijas galvaspilsētā Parīzē uzņēmies grupējums Islāma valsts.

”Astoņi brāļi, bruņoti ar sprāgstvielu jostām un triecienšautenēm,” veica ”svētīgo uzbrukumu krustnešu Francijai,” teikts teroristu paziņojumā.

Tikmēr policijai izdevies noskaidrot, ka dati, kas minēti pasē, kura tika atrasta pie viena no teroristiem, kas naktī uz sestdienu Francijas galvaspilsētā sarīkoja apšaudes, atbilst datiem, ko sniegusi persona, kas ieradās Serbijā bēgļa statusā.

”Pārbaude apstiprināja, ka dati atbilst 3. oktobrī Grieķijā identificētai personai,” ziņo amatpersonas. Šī konkrētā persona nav bijusi drošības dienestu vai Interpola meklēto teroristu sarakstā.
0 Komentāru