Obama paziņo, ka finanšu krīze ir beigusies; sola garantēt Austrumeiropas drošību

0 Komentāru
Obama paziņo, ka finanšu krīze ir beigusies; sola garantēt Austrumeiropas drošību
FOTO: SCANPIX

ASV ir uzvarējusi diplomātiskajā cīņā ar Maskavu – ar šādu paziņojumu klajā nāca ASV prezidents Baraks Obama savā ikgadējajā uzrunā Kongresam. Viņš arī solīja, ka ASV turpinās garantēt NATO austrumu dalībvalstu drošību.

Uzruna par stāvokli valstī ir ASV politiskā tradīcija, kuras laikā prezidents atskaitās par paveikto un iezīmē nākamā gada svarīgākos darbus. Šogad prezidents Baraks Obama savā uzrunā uzsvaru lika uz ārpolitiskajām aktualitātēm, neaizmirstot arī saspringto situāciju Austrumeiropā. Runājot par Krievijas iebrukumu Ukrainā, viņš uzsvēra, ka ASV neļaušot lielvarām terorizēt mazās valstis.

”Pagājušajā gadā mēs esam smagi strādājuši kopā ar mūsu sabiedrotajiem, ieviešot sankcijas un pastiprinot klātbūtni frontes līnijas valstīs. Daži cilvēki ir teikuši, ka Putina kunga agresija bija meistarīgas stratēģijas un spēka demonstrācija. Bet šodien Amerika ir tā, kas ir stipra un draugu ieskauta, kamēr Krievija ir izolēta, bet tās ekonomika – saplosīta,” savā uzrunā paziņoja ASV prezidents Baraks Obama.

Obama arī uzsvēra, ka ASV ir strauji samazinājusi atkarību no ārzemju energoresursiem, sevišķi naftas, un apgalvoja, ka finanšu krīze beidzot ir atstāta pagātnē.

”Krīzes ēna ir izgaisusi un savienotās valstis ir stipras. Mēs esam piedzīvojuši straujāko ekonomikas izgausmi desmitgadē, budžeta deficīts ir samazināts par divām trešdaļām, bet bezdarba līmenis ir zemāks nekā pirms krīzes,” piebilda ASV prezidents.

Tomēr Obamas politiskie pretinieki no Republikāņu partijas, kas pašlaik kontrolē gan ASV Senātu, gan Kongresu, prezidenta runu uztvēruši ar lielu skepsi. Republikāņu vārdā izplatītā paziņojumā skarbi kritizētas Baltā nama īstenotās ekonomiskās reformas – bezdarbs joprojām esot liels, bet veselības apdrošināšanas reforma izgāzusies.

0 Komentāru