Obama: Krievijai draud vēl lielāka izolācija

0 Komentāru
Obama: Krievijai draud vēl lielāka izolācija
(Foto: LETA)

Rietumu ar sankcijām sodītajai Krievijai draud vēl lielāka starptautiskās sabiedrības izolācija, ja tā nemainīs savu Ukrainas politiku, G20 samita noslēgumā svētdien paziņoja ASV prezidents Baraks Obama.

Ja Krievijas prezidents Vladimirs Putins “turpinās iet pa to pašu ceļu, uz kura viņš ir šobrīd, pārkāpjot starptautiskās tiesības, Ukrainā separātistus nodrošinot ar smago bruņojumu, tad izolācija, kādu Krievija šobrīd pieredz, turpināsies,” uzsvēra Obama.

G20 samits Krievijai ir paudis ļoti skaidru vēstījumu – ja tā nebeigs iejaukties Ukrainas lietās, tai tiks noteiktas jaunas sankcijas, brīdināja Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru