Obama: Kaujas Ukrainā nav iekšējas sacelšanās rezulāts, bet Krievijas “roka”

Komentāri
Obama: Kaujas Ukrainā nav iekšējas sacelšanās rezulāts, bet Krievijas “roka”
Foto: AFP/SCANPIX

Kaujas Austrumukrainā nav vietējās sacelšanās rezultāts, bet gan nāk no dziļas Krievijas iesaistes, savā jaunākajā paziņojumā paudis ASV prezidents Baraks Obama.

Tikmēr pati Krievija turpina noliegt savu līdzdalību konfliktā, bet tās mediji apgalvo, ka NATO uzņemtie satelīttatēli ir vienkārši kadri no datorspēles. NATO šodien plāno sasaukt ārkārtas sanāksmi krīzes apspriešanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ASV prezidents Baraks Obama šos uzņēmumus komentējis sakot, ka satelītattēli pasaulei beidzot skaidri ļāvuši saskatīt Krievijas rīcību.


NATO brigādes ģenerālis Niko Taks:

Attēlos esam fiksējuši lielu daudzumu augstākās klases ieroču, ieskaitot gaisa aizsardzības sistēmas, artilēriju, tankus un bruņotus konvojus, kas dodas pie separātistiem Ukrainas austrumos.

Prokremliskie spēki ir bloķējuši galveno ceļu starp Doņecku un Novoazovskas pilsētu, un līdz ar to ir nogriezta apgādes līnija Ukrainas armijai, liecina NATO rīcībā esošā informācija.

Krievijas militārie spēki ieņēma Novoazovsku trešdienas vakarā. Ukrainas teritorijā iebrukumu veica Krievijas militārās tehnikas kolonna.

5. jūlijā separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem – Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst.

Krimas okupācijā tika iesaistīti karavīri bez zīmēm, kas liecinātu par viņu piederību kādas valsts armijai. Mediji šos karavīrus sāka dēvēt par ”zaļajiem cilvēciņiem”. Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēlāk atzina, ka Krimas notikumos piedalījušies Krievijas karavīri.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl