Obama: “Islāma valstij” nav vietas 21.gadsimtā

Komentāri

ASV prezidents Baraks Obama trešdien nosodīja amerikāņu žurnālista Džeimsa Folija slepkavību un paziņoja, ka Savienotās Valstis “bez žēlastības” turpinās triecienu pret islāmistu teroristisko grupējumu “Islāma valsts”.

Foto: AFP/LETA

Foto: AFP/LETA

“Mēs visi varam vienoties, ka tādiem grupējumiem kā ISIL (“Islāma valsts Irākā un Levantē” – agrākais grupējuma “Islāma valsts” paša dotais nosaukums) nav vietas 21.gadsimtā,” uzsvēra Obama, solot “izravēt šo vēzi, lai tas neizplatītos”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Baltā nama saimnieks aicināja pasauli apvienoties centienos grupējumu iznīcināt, norādot, ka “šāda veida nihilistiskas ideoloģijas” ir nepārprotami jānoraida.

Prezidents uzsvēra, ka “Islāma valsts” nepārstāv nevienu patiesu reliģiju un vienādi apdraud gan nemusulmaņus, gan musulmaņus.

“Viņu upuri pārsvarā ir musulmaņi, un neviena reliģija nemāca ļaudis slepkavot nevainīgos. Neviens taisnīgs dievs neiestātos par to, ko viņi pastrādāja vakar, kā arī par to, ko viņi pastrādā ik dienu,” norādīja Obama.

Zemāk varat noskatīties organizācijas VICE veidoto filmu par “Islāma valsti”:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl