Obama grasās sākt visaptverošu cīņu pret Islāma valsti

Komentāri
Obama grasās sākt visaptverošu cīņu pret Islāma valsti
FOTO: SCANPIX

ASV prezidents Baraks Obama kongresam lūdzis atļauju sākt cīņu pret Islāma valsti, arī ārpus Irākas un Sīrijas, kur atrodas grupējuma sagrābtās teritorijas. Operācijā viņš gatavs iesaistīt arī īpašas vienības Islāma valsts līderu neitralizēšanā.

Baraka Obamas vēlme sākt vēl agresīvāku cīņu ar Islāma valsti, visticamāk, saistīta ar pēdējā laikā notikušajām brutālajām ASV ķīlnieku slepkavībām, ko veikuši Islāma valsts džihādisti. Tostarp pagājušonedēļ apstiprinājās informācija, ka par viņu upuri kļuvusi 26 gadus vecā humānā darbiniece Kaila Džīna Millere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Obama kongresam iesniedzis likumprojektu, ar kuru lūdz dot pilnvaras daudz plašākai cīņai ar Islāma valsti, ja nepieciešams arī ārpus Irākas un Sīrijas, kur atrodas grupējuma sagrābtās teritorijas. Piemēram, atklājot džihādisti līderu slepenās tikšanās vietas, viņu likvidēšanā piedāvājot iesaistīt īpašo uzdevumu vienības.

Obama paziņojis, ka cīņa ar Islāma valsti nelīdzināsies Irākas un Afganistānas misijām un neplāno ASV ievilkšanu vēl vienā karā Tuvajos Austrumos. Atgādinām, ka gaisa uzlidojumus “Islāma valsts” pozīcijām – ASV kopā ar citām valstīm veic kopš septembra.

Lasi vēl