Komentāri
Obama drīzumā pieņems lēmumu par bruņojuma piegādēm Ukrainai
FOTO: SCANPIX

ASV prezidents Baraks Obama “drīzumā” izlems, vai sūtīt Ukrainai bruņojumu cīņai pret Krievijas finansētajiem un apbruņotajiem kaujiniekiem, ceturtdien Kijevā sacīja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, vienlaikus norādot, ka Obama dotu priekšroku diplomātiskam krīzes atrisinājumam.

“Prezidents pieņems lēmumu, esmu pārliecināts, drīz,” žurnālistiem sacīja valsts sekretārs. “Pirmā izvēle, saprotams, būtu iespēja rast risinājumu diplomātijas ceļā.”

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins var izbeigt karu Ukrainā.

“Prezidents Putins var izdarīt izvēles, ar kurām šis karš tiktu izbeigts,” sacīja valsts sekretārs.

Kerijs arī norādīja, ka ir noskaņots optimistiski saistībā ar Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Francijas prezidenta Fransuā Olanda miera plānu, ar kuru, kā sagaidāms, viņi drīzumā iepazīstinās Putinu.

Laikraksts The New York Times pirmdien ziņoja, ka Obamas administrācija sākusi apsvērt ieroču un bruņojuma piegādāšanu Ukrainai.

Atsaucoties uz ASV amatpersonām, laikraksts vēstīja, ka Kerijs un ASV štābu priekšnieku apvienotās komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs ir atvērti diskusijām par šādu iespēju, un NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs atbalsta letālas palīdzības sniegšanu.

Krievija pagājušā gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā pagājušajā nedēļā ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos šobrīd atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Atbilstoši vēstnieka teiktajam Austrumukrainā ir arī 235 Krievijas tanki, 720 bruņutransportieri un 263 artilērijas sistēmas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl