Obama beidzot ticis pie oficiāla prezidenta tvitera konta

0 Komentāru
Obama beidzot ticis pie oficiāla prezidenta tvitera konta
Foto: LETA

ASV prezidents Baraks Obama pirmdien kļuvis par pirmo Amerikas Savienoto Valstu prezidentu ar oficiālu tvitera kontu. “Sveiks, tviteri! Te Baraks. Patiešām! Sešus gadus jau šeit, viņi beidzot iedod man pašam savu kontu,” savā pirmajā ierakstā paziņojis Obama.

Prezidents pirmo tvītu publicēja aptuveni 11.20 (plkst. 18.30 pēc Latvijas laika), un deviņas stundas vēlāk viņa kontam “@POTUS” jau bija 1,3 miljoni sekotāju.

POTUS ir Vašingtonā lietotais akronīms prezidenta amata nosaukumam “President of the United States of America”.

Obama deviņu stundu laikā bija pierakstījies par sekotāju 65 tvitera kontiem, tostarp viceprezidenta Džo Baidena un valsts sekretāra Džona Kerija kontiem. Obama seko arī vairākām ASV ministrijām un profesionālajām sporta komandām.

Baltajam namam jau kopš 2009. gada aprīļa ir savs tvitera konts, un Obama izmantoja tviteri arī savu priekšvēlēšanu kampaņu laikā. Bet “@POTUS” konts ir pirmais oficiālais prezidenta tvitera konts, kur Obama, domājams, pats personiski izdarīs ierakstus.

ASV eksprezidents Bils Klintons un vairākas citas prominentas personas jau apsveikušas Obamu ar pievienošanos tviterim.

Klintons jautāja Obamam, vai tvitera konts “@POTUS” saglabāsies līdz ar amatu, uz ko Obama atbildēja, ka jā. Tas nozīmē, ka nākamais ASV prezidents, ja vēlēsies, varēs pārņemt “@POTUS”.

0 Komentāru