Komentāri
Obama apstiprina vienošanos ar Irānu par pretrunīgi vērtēto kodolprogrammu
Foto: AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama piekritis parakstīt likumprojektu, kas ļauj Kongresam apstiprināt galīgo vienošanos ar Irānu par tās pretrunīgi vērtēto kodolprogrammu.

Obama minstinājās pieņemt šo likumprojektu un solīja tam uzlikt veto, jo tas paredz arī to, ka ASV var Irānai piemērot sankcijas. Obama uzskata, ka jaunu sankciju noteikšana var sagraut panākto progresu Irānas kodoljautājuma atrisināšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienošanās par pamata punktiem tika panākta pēc ilgstošām sarunām pirms dažām nedēļām. Tomēr tagad ir atlikuši vēl daži sarežģītākie punkti, tostarp jautājums par globālo sankciju atcelšanu un atkal ieviešanu, ja Irāna vienošanos nepildītu.

Galīgo vienošanos par Irānas kodolprogrammu iecerēts panākt līdz 30. jūnijam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl