Obama aicina pasaules valstu vadītājus dot Trampam iespēju

Pievienot komentāru
Obama aicina pasaules valstu vadītājus dot Trampam iespēju

ASV prezidents Baraks Obama Peru notiekošajā Āzijas-Klusā okeāna ekonomiskās sadarbības (APEC) samitā sestdien aicināja pasaules līderus būt pacietīgiem un dot iespēju jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam.

Demokrātija un attīstība iet roku rokā un ka autoritāras valdības galu galā izrādās neveiksmīgas, uzrunājot latīņamerikāņu jauniešus Peru galvaspilsētā Limā, sacīja Obama.

Apstākļos, kad Trampa vēlēšanu uzvara tiek uzskatīta par izdevīgu Krievijai un Ķīnai, Obama atzina, ka ir radušies jautājumi par demokrātijas pārākumu pēc Aukstā kara.

“Pēc apmēram desmit gadiem, kuros mēs esam redzējuši aizvien vairāk valstu pieņemot demokrātijas praksi, tagad var redzēt, ka daži no šiem sasniegumiem mainās uz pretējo,” sacīja Obama.

Viņš tomēr piebilda, ka valdības, kuras apslāpē opozīciju, nerespektē likuma varu vai neatkarīgu tiesu sistēmu, ir lemtas neveiksmei.

“ASV ir tik liela valsts, ka pēc jebkādam vēlēšanām cilvēki ir neziņā,” teica Obama.

“Būs svarīgi, lai visi pasaulē nepieņemtu tūlītējus spriedumus, bet dotu šim jaunievēlētajam prezidentam iespēju.”

“Ar visu cieņu pret latīņamerikāņiem, es neparedzu lielas pārmaiņas politikā no jaunās administrācijas puses,” teica Obama, atkārtojot savas administrācijas nostāju, ka Trampa ievēlēšana nav fundamentāli mainījusi ASV intereses.

“Tas, kā tiek īstenota [vēlēšanu] kampaņa, ne vienmēr ir tas pats, kā tiek valdīts [valstī],” sacīja Obama.

“Nepieņemiet ļaunāko. Pagaidiet, līdz šī administrācija būs pie varas,” teica Obama.

Lasi vēl