NVO: Kuģi Vidusjūrā atsakās uzņemt migrantus

0 Komentāru
NVO: Kuģi Vidusjūrā atsakās uzņemt migrantus
Foto: EPA / LETA

Migrantu glābšanas organizācijas Vidusjūrā norāda, ka pēc vairāku valstu atteikšanās savos krastos ļaut pietauvoties kuģiem ar uzņemtajiem migrantiem, kuģu kapteiņi vairās uzņemt cilvēkus.

Pēc Itālijas un Maltas atteikšanās ļaut kuģiem ar migrantiem piestāt krastā, dažādi komerciālie pārvadātāji arvien vairāk atsakās migrantus uzņemt, jo tā riskē palikt dīkstāvē vairākas dienas. To novērojusi nevalstiskā organizācija “SOS Mediterranee”.

“Daudzi kuģi palika jūrā vairākas dienas, lai sagaidītu kādu ostu, kas tos pieņemtu. Tagad mums ir bažas, ka tas liks citiem kuģiem izvairīties no saviem pienākumiem, jo kuģa kapteiņa pienākums ir uzņemt visus cilvēkus, kam vajadzīga palīdzība. Jau redzam kuģus, kas maina kursu, lai nevajadzētu glābt cilvēkus,” norāda organizācijas “Ārsti bez robežām” pārstāvis Alojs Vimards.

Itālijas jaunā valdība cenšas izskaust NVO un dažādu privāto kuģu piekopto praksi – uzņemt migrantus pie Lībijas krastiem un vēlāk tos nogādāt Itālijā. Savukārt Malta vairākkārt akcentējusi, ka uz salas nav vietas, lai izmitinātu migrantus.

0 Komentāru