Ņujorkā sāksies Latvijas datorspeciālista Denisa Čalovska tiesas prāva

1 komentārs

Šonedēļ Ņujorkā sāksies Latvijas datorspeciālista Denisa Čalovska tiesas prāva. Kaut arī Čalovska izdošanas process Amerikas tiesībsargiem ievilkās uz vairākiem gadiem, atlikusī tiesāšanās varētu būt pabeigta jau pēc dažām nedēļām.

Pirmā tiesas sēde Latvijas datorspeciālista Denisa Čalovska lietā bija ieplānota šodien, tomēr pagaidām nezināmu apstākļu dēļ tā atlikta uz trešdienu. Čalovskim ASV varas iestādes pārmet dalību datorvīrusa Gozi virus izstrādāšanā. Ar šī vīrusa palīdzību visā pasaulē tika inficēts vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, nozogot no banku kontiem vairākus miljonus dolāru. Pagājušā gada nogalē pēc ilgstošas cīņas Latvijas un Eiropas tiesās Čalovskis tomēr tika izdots aizokeāna likumsargiem. Atlikušais tiesas process gan varētu aizņemt vien dažas nedēļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš atzina, ka šobrīd nav zināms, vai Čalovskis, kurš iepriekš uzstāja, ka nav vainīgs, varētu pieņemt šādu vienošanos. Šis jautājums atstāts viņa Amerikas advokāta kompetencē.  Čalovski pārstāv Deivids Bertens, kurš ir pasniedzējs kādā Ņujorkas juridiskajā augstkolā, bet klietnus krimināllietās pārstāv jau vairāk kā 20 gadus. Vārpiņš atzīst, ka šāda speciālista piesaiste bijis patīkams pārsteigums.

Jāatgādina, ka iepriekš Eiropas Cilvēktiesību tiesa atzina, ka Latvija Čalovska izdošanas procesā pārkāpusi viņa tiesības, bet pašu izdošanu neaizliedza.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl