1 komentārs

Šonedēļ Ņujorkā sāksies Latvijas datorspeciālista Denisa Čalovska tiesas prāva. Kaut arī Čalovska izdošanas process Amerikas tiesībsargiem ievilkās uz vairākiem gadiem, atlikusī tiesāšanās varētu būt pabeigta jau pēc dažām nedēļām.

Pirmā tiesas sēde Latvijas datorspeciālista Denisa Čalovska lietā bija ieplānota šodien, tomēr pagaidām nezināmu apstākļu dēļ tā atlikta uz trešdienu. Čalovskim ASV varas iestādes pārmet dalību datorvīrusa Gozi virus izstrādāšanā. Ar šī vīrusa palīdzību visā pasaulē tika inficēts vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, nozogot no banku kontiem vairākus miljonus dolāru. Pagājušā gada nogalē pēc ilgstošas cīņas Latvijas un Eiropas tiesās Čalovskis tomēr tika izdots aizokeāna likumsargiem. Atlikušais tiesas process gan varētu aizņemt vien dažas nedēļas.

Viņš atzina, ka šobrīd nav zināms, vai Čalovskis, kurš iepriekš uzstāja, ka nav vainīgs, varētu pieņemt šādu vienošanos. Šis jautājums atstāts viņa Amerikas advokāta kompetencē.  Čalovski pārstāv Deivids Bertens, kurš ir pasniedzējs kādā Ņujorkas juridiskajā augstkolā, bet klietnus krimināllietās pārstāv jau vairāk kā 20 gadus. Vārpiņš atzīst, ka šāda speciālista piesaiste bijis patīkams pārsteigums.

Jāatgādina, ka iepriekš Eiropas Cilvēktiesību tiesa atzina, ka Latvija Čalovska izdošanas procesā pārkāpusi viņa tiesības, bet pašu izdošanu neaizliedza.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl