Noticis sprādziens Vācijas BASF rūpnīcā; vairāki bojāgājušie

Komentāri
Noticis sprādziens Vācijas BASF rūpnīcā; vairāki bojāgājušie
AFP/LETA

Vācijas glābšanas dienesti turpina novērst sekas spēcīgajam sprādzienam, kas pirmdien, 17. oktobrī, satricināja Vācijas ķīmijas koncerna BASF rūpnīcu. Oficiāli apstiprināta divu cilvēku bojāeja, vēl seši cilvēki ir smagi ievainoti, bet divi joprojām tiek meklēti.

Atbildīgās amatpersonas joprojām cenšas noteikt eksplozijas cēloni. Ugunsdzēsēji brīdina, ka ugunsgrēka dēļ gaisā var izplūst indīgas vielas, un aicina iedzīvotājus uzturēties iekštelpās un turēt logus un durvis aizvērtas. Ludvigshāfenes ugunsdzēsēju vienības vadītājs iepriekš pavēstīja, ka viņiem izdevies iegūt kontroli pār ugunsgrēku, tomēr atsevišķās rūpnīcas teritorijas vietās joprojām norit dzēšanas darbi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spēcīgais sprādziens ķīmijas koncerna rūpnīcā nograndis laikā, kad notika darbi pie cauruļvadu sistēmas.

Policija izslēgusi iespēju, ka notikušais varētu būt terorakts.

Pirms diviem gadiem šajā pašā rūpnīcā jau notika sprādziens, un toreiz gāja bojā divi cilvēki, bet 22 tika ievainoti.

FOTO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl